Valsts policijas Rīgas pārvaldes priekšnieka amatā iecelts Juris Staļģevics

1 year ago 1156
ARTICLE AD BOX

Kopš 2022. decembra bija vakants stratēģiski svarīgais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka amats. Izvērtējot vairākus iespējamos kandidātus, viņu līdzšinējo darba pieredzi, iegūtās zināšanas un personiskās īpašības, kā vispiemērotākais šim amatam izvēlēts līdzšinējais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Staļģevics. 

Dienesta gaitas Valsts policijā Staļģevics uzsāka 1995. gadā kā students Latvijas Policijas akadēmijā. Kā inspektors Jelgavas pilsētas un rajona policijas pārvaldes kriminālpolicijas kriminālo noziegumu atklāšanas grupā strādājis no 1998. līdz 1999. gadam. Kopš tā laika Staļģevics ieņēmis amatus, kas lielākoties saistīti tieši ar kriminālpoliciju, un guvis neatsveramu pieredzi dažāda līmeņa vadītāja amatos.  

No 1999. gada Staļģevics bijis Jelgavas pilsētas un rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas narkomānijas apkarošanas un nepilngadīgo lietu grupas inspektors, bet kopš 2001. gada līdz 2003. gadam – Kriminālpolicijas smago noziegumu atklāšanas grupas sevišķi svarīgu lietu inspektors.

No 2003. līdz 2006. gadam amatpersona ieņēmusi Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Zemgales organizētās noziedzības apkarošanas biroja priekšnieka amatu, bet no 2006. līdz 2008. gadam viņš bijis Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas priekšnieks.

Saistībā ar štatu reorganizāciju no 2008. gada Juris Staļģevics bijis Valsts policijas Jūrmalas pilsētas policijas pārvaldes priekšnieks, bet 2009. gadā – Jūrmalas iecirkņa priekšnieks. 

Savukārt no 2009. gada Staļģevics ieņēma Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatu līdz 2020. gada 1. novembrī dienesta interesēs tika pārcelts Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā. 

Staļģevica ieguldījums dienestā novērtēts ar vairākiem augstiem apbalvojumiem, tostarp par ieguldījumu Latvijas valsts iekšējās drošības un sabiedriskās kārtības uzturēšanā un nostiprināšanā viņš apbalvots ar IV šķiras Viestura ordeni. 

Nodrošinot Eiropas Komisijas Strukturālo reformu atbalsta programmas projekta "Iekšlietu nozares iestāžu darbības efektivitātes paaugstināšana Latvijā" rekomendāciju ieviešanas pasākumu īstenošanu Valsts policijā, tiek samazināts Valsts policijas priekšnieka vietnieku skaits no četriem uz trim, kas nozīmē, ka Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks vairs neieņem arī Valsts policijas priekšnieka vietnieka amatu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article