«Tāpēc, ka esmu patriots» – jaunieši pilnveido prasmes valsts aizsardzības mācības nometnēs

10 months ago 637
ARTICLE AD BOX

Kuldīgas novadā esošā poligona "Mežaine" šautuvē šai reizē savu prasmju pārbaudījumam gatavojas valsts aizsardzības mācības jaunieši. Viņiem jāsaņem B1 kvalifikācija, tas ir, jātrāpa mērķī 100 metru distancē no dažādiem šaušanas stāvokļiem. Tā kā šie skolēni ir pilngadīgi, tad viņiem atļauts rīkoties ar triecienšauteni "G36"", ko ikdienā izmanto arī mūsu karavīri.

Valsts aizsardzības mācības nometne

Valsts aizsardzības mācības nometne

Foto: Novadu Ziņas LTV

Jelgavas 4. vidusskolas absolvente Samanta Ozoliņa stāstīja: "Man sanāk ļoti labi, ieskaiti jau tagad varētu nolikt. Es domāju, ka jebkurš, kurš ir ne tikai uz valsts aizsardzību aizgājis, bet arī uz šo nometni atbraucis, ir patriots un būtu gatavs iet un aizstāvēt Latviju, tāpēc jau mēs mācāmies šaut, lai mēs varētu to izdarīt un mācētu."

Savukārt Liepājas Oskara Kalpaka 15. vidusskolas skolnieks Stepans Barčenkovs pauda: "Vieglāk būs pēc tam iestāties Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), tāpēc ka te ir pamatapmācība. (..) Tāpēc, ka es esmu patriots, dzīvoju Latvijā, mācos latviešu valodu."

Vēl šai nometnē jaunieši pilnveido prasmes ierindā, topogrāfijā un sakaros, kā arī lauku kaujas iemaņas. Te piedalās valsts aizsardzības mācības otrā mācību gada skolēni no visas Latvijas, kuri nav jaunāki par 17 gadiem. Dalība ir brīvprātīga, un uz šo nometni atbraukuši 58 jaunieši. 

Krāslavas ģimnāzijas skolniece Amīna Soskova sacīja: "Pirmkārt, kas man ļoti patīk, tas ir disciplīna, kuru tev apmāca. Pēc tam tu esi pats disciplinēts kā mājās, tā arī ar citiem cilvēkiem. Varbūt nākotnē es negribētu iet uz to militāro, bet es būšu ļoti pateicīga, ka tagad es esmu šeit. Es domāju, ka dzīvē reāli tas mums būs noderīgi. Tajā pašā medicīnā es zināšu skarbās traumas un varēšu kaut kā to iesaistīt profesijā, kurā es gribēšu iet."

Taču Malnavas koledžas absolvents Juris Kursīts pauda: "Manuprāt, šobrīd pamatzināšanas ir nepieciešamas visiem cilvēkiem. Tāpat mums valstī ir sācies valsts obligātais dienests. Mēs vienkārši jau iepriekš sagatavojamies."

Šī ir noslēdzošā vasaras nometne. Pavisam Jaunsardzes centrs organizēja četras, kas notika gan Alūksnes, gan Kuldīgas novadā, prasmes pilnveidoja arī pirmā mācību gada jaunieši. 

Valsts aizsardzības mācības nometne

Valsts aizsardzības mācības nometne

Foto: Novadu Ziņas LTV

Nometnes vadītājs, štāba virsseržants Māris Kripševics norādīja: "Vadāmies pēc pirmā līmeņa pamata apmācības kursa NBS, lai beidzot abas nometnes – gan Valsts aizsardzības mācība-1, gan Valsts aizsardzības mācība-2 – viņi noslēgtu ar pārbaudījumiem, kas atbilst NBS pamatlīmeņa kursam, pirmajam līmenim."

Aizvadītajā mācību gadā valsts aizsardzības mācība tika īstenota 147 skolās Latvijā, to apguva 10,5 tūkstoši skolēni. No nākamā gada 1. septembra valsts aizsardzības mācību plānots ieviest visās valsts vidējās izglītības iestādēs kā obligātu mācību priekšmetu.

KONTEKSTS:

Latvijas skolās valsts aizsardzības mācība būs obligāta no 2024. gada septembra. Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus.

Valsts aizsardzības mācības kursa programmu veido trīs paralēli apgūstami moduļi: pilsoniskā aktivitāte valsts drošības kontekstā, noturība krīzes situācijās un vadība, valsts aizsardzības iemaņas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article