Stādu audzētāji: Inflācija spiedusi paaugstināt arī stādu cenas

1 year ago 1073
ARTICLE AD BOX

Šodien, 21:30

Autori: Zemgales reģionālā televīzija

Stādaudzētāji saviem pircējiem sagādājuši gan stādus siltumnīcai, piemājas dārziņam, gan ziedus un košumkrūmus. Kā atzīst audzētāji, stādu sagatavošanas laikā cena kāpusi visam.

Stādu tirgus Jelgavā

Stādu tirgus Jelgavā

Foto: Zemgales reģionālā televīzija

"Sākot ar plastmasas podiņiem, kūdru, minerālmēsliem, malku, elektību. Visam ir nācis klāt. Līdz ar to nav izvēles, jāceļ cena," secina Artūrs Karlsons no Jelgavas novada saimniecības "Evijas stādi".

"Nedaudz dārgāka bija kūdra. Un, protams, rozēm ir vajadzīgs siltums. Siltums ir briketes un elektrība. Tas bija tas lielākais sadārdzinājums šogad. Attiecīgi es mēģinu cenā to atspoguļot. Jā, ir pa kādiem trim eiro dārgāks šis te stādiņš divgadīgais, nekā bija pagājušajā gadā," stāsta Jelgavas novada "Ziedkalnes dārzniecība" saimniece Agnese Lasmane.

Cenas stādiem nav cēluši tie, kuri jau laicīgi spējuši visu sagādāt.

"Ļoti daudz mēs paspējām jau pagājušajā gadā iepirkt pirms sezonas. To brīdi izmantojām ar tādu domu, ka jā, paliek jau ar katru gadu viss dārgāk. Un tad nav tik traki," spriež Saldus novada Z/s "Cīrulīši" saimniece Ilze Asare.

Stādu tirgus Jelgavā

Stādu tirgus Jelgavā

Foto: Zemgales reģionālā televīzija

Jelgavas stādu tirgū sastaptie pircēji stāsta, ka šogad nav ļāvušies spontāniem pirkumiem. Sagādāts vien tas, kas nepieciešams.

"Inflācija dara savu. Paši konservējam, paši pesto mērcītes taisam. Pašiem savs," stāsta pircēji Edgars un Sanita.

Ilga un Andris Elksnīši stāsta, ka šogad izvēlējušies rudens avenes, zemenes un spradzenes.

Gadatirgū iedzīvotāju lielākā interese ir par augļu, ogu, gurķu un  tomātu stādiem, mazāk uzmanības pievēršot košumkrūmiem un puķēm.

Stādu tirgus Jelgavā

Stādu tirgus Jelgavā

Foto: Zemgales reģionālā televīzija

"Pagājušajā gadā vairāk pirka un vairāk kaut ko interesējās. Tagad tikai vairāk kaut ko daudzgadīgu, mazāk tās viengadīgās puķes," secina Asare.

"Beidzot cilvēki ir sākuši paši stādīt tomātus. Beidzot tie ir aizgājuši, un cilvēki ir sākuši audzēt. Nu, ja sanāk un viss tas izdodas, protams, jā, tas ir ietaupījums," norāda Karlsons.

Pieredzējuši pircēji iesaka, ka jāmeklē praktisks risinājums, lai ir gan skaistumam, gan vēderam.

"Piemēram zelta jāņoga. Šobrīd fantastiski zied. Smarža ir tāda, ka visas ielas garumā viņu jūt, un rudenī ir fantastiskas ogas. Tā kā var atrast arī tādu!" priecājas Ilga un Andris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article