Sniegotajā nedēļas nogalē notikuši vairāk nekā 400 ceļu satiksmes negadījumi

2 years ago 1914
ARTICLE AD BOX

Aizvadītajā nedēļas nogalē reģistrēti vairāk nekā 400 ceļu satiksmes negadījumiViktors Demidovs00:00 / 02:45

Aizvadītajā nedēļas nogalē notikuši vairāk nekā 400 negadījumu, no kuriem puse reģistrēta piektdien. Kopumā cietuši teju 30 cilvēku. Tā informēja VP norādot, ka lielākā daļa no negadījumiem notikuši Rīgā, kur sestdien noticis arī viens letāls incidents

Negadījums reģistrēts Mangaļsalā, kur bojā gājusi pusaudze. Vēl trīs cilvēki, kuru vidū ir arī nepilngadīgie, ir cietuši. VP pārstāvis Juris Jančevskis norādīja, ka negadījums noticis uz piepūšamā pūšļa, ko vilka mašīna. Pagaidām nenoskaidrotu iemeslu dēļ transportlīdzekļa vadītājs nobrauca no ceļa un ietriecās kokā.

“Vadītājs pēc notikuma bija aizturēts. Šobrīd precīzi nepateikšu, kas ar viņu notiek. Pagaidām ir uzsākts kriminālprocess, notiek izmeklēšana. Šobrīd plašāku informāciju nevaram sniegt,” sacīja Jančevskis.

Policijas pārstāvis atzīmēja, ka lielo negadījumu skaitu ir ietekmējuši arī sniegotie apstākļi. Nedēļas nogalē diezgan daudz darba ir bijis arī glābējiem. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) brīvdienās saņēma 300 dažāda veida izsaukumus, no kuriem trešdaļa bija saistīti ar glābšanas darbiem. 

VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis pastāstīja: “Protams, ir bijuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, kur mēs esam devušies palīgā, lai automašīnas izvilktu no grāvjiem. Tāpat arī ir bijuši nolūzuši koki – mums nācies atbrīvot ceļa braucamo daļu. Tāpat ir bijis arī tāds notikums – traktors ir iekritis dīķī un to esam vilkuši ārā.”

Baltmanis norādīja, ka brīvdienās reģistrēti arī daudzi ugunsgrēki. Neuzmanīgi rīkojoties ar uguni Jelgavas novadā kādā mājas pagrabstāvā bojā gājis viens cilvēks.

Savukārt, runājot par īpaši sniegoto nedēļas nogali galvaspilsētā, kur piektdien Latvijas Vides ģeoloģijas un metroloģijas centrs pirmo reizi vēsturē bija izsludinājis sarkano brīdinājumu, Rīgas domes vicemērs Vilnis Ķirsis („Jaunā vienotība”) problēmu ar sniegu galvaspilsētā apzinās, taču sacīja, ka pilsētā strādā ap 70 tehnikas vienību.

“Rīgā visas vienības strādā jau cauru diennakti. Šobrīd situācija ir normāla. Centrālās ielas ir ļoti normālā stāvoklī, apkaimju ielas arī ir izbraucamas, kas nav bijis citus gadus tieši šīm trešās nozīmes ielām. Ir, protams, problēmas, bet tās vairāk vai mazāk ir centrā. Tās ir saistītas ar gājēju zonām, ar velojoslām. Ar tām tiek turpināts strādāt,” stāstīja Ķirsis.

Rīgas vicemērs neslēpa, ka sniega tīrīšanas darbus pilsētas ielās apgrūtina ceļu drošības stabiņi, kurus gan pašvaldība noņemt neplāno.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article