Slēgs Sesavas pamatskolu – skolēniem piedāvā vietu Elejas skolā, skolotājiem sola atrast darbu

1 month ago 242
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:32

Autori: Zemgales reģionālā televīzija

Lai saņemtu valsts finansējumu lauku pamatskolai, tajā jābūt ne mazāk kā 10 bērniem katrā klasē. Sesavas pamatskolā 1. līdz 9. klasē kopā mācās vien 66 skolēni un vidējais bērnu skaits klasē ir septiņi.

"Šis lēmums jau brieda vairākus gadus, tas nebija tāds spontāns lēmums, mēs protam ļoti smalki un sīki izanalizējām, gan skolas kvalitatīvos radītājus, gan skolēnu skaitu, gan iespējas finansēt skolu," stāstīja Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga.

Sesavas pamatskola

Sesavas pamatskola

Foto: Novadu Ziņas LTV

Sesavas pamatskola

Sesavas pamatskola

Foto: Novadu Ziņas LTV

Sesavas pamatskola

Sesavas pamatskola

Foto: Novadu Ziņas LTV

Sesavas pamatskola

Sesavas pamatskola

Foto: Novadu Ziņas LTV

Sesavas pamatskola

Sesavas pamatskola

Foto: Novadu Ziņas LTV

Sesavas skolas gada izmaksas sasniedza 180 000 eiro, skolas likvidācija pašvaldībai ļaus ietaupīt pat 100 tūkstošus eiro.

"Kad novada vadība un izglītības pārvaldes darbinieki brauca un skaidroja, ka galvenie iemesli ir bērnu skaits un izmaksas uz vienus skolēnu – jā, to visu izprotam, tikai gribas būt un palikt. Jūtam, ka to bērni izjūt, izjūtam arī mēs, skolotāju kolektīvs," atzina Sesavas pamatskolas direktore Ināra Nikolajeva.

Sesavas pamatskolā vairāk nekā 10 bērniem ir mācīšanās traucējumi, pedagogi norādīja, ka viņiem integrēšanās jaunā mācību iestādē būs jo īpaši grūta.

"Uzskatu, ka mēs spējam dot, katram bērnam pieiet klāt, katram bērnam paskaidrot, katram bērnam pievērst uzmanību. Īpaši bērniem ar mācīšanās traucējumiem, īpaši bērniem, kuriem ir grūti, kuriem ir kaut kāda psiholoģiskas problēmas," uzsvēra Sesavas pamatskolas skolotāja Dace Lazdiņa.

Jauno mācību gadu Jelgavas novada pašvaldība Sesavas pamatskolas izglītojamajiem piedāvā mācības turpināt 9 kilometrus attālajā Elejas vidusskolā.

Daļa vecāku izvēlējušies bērnus sūtīt arī citās novada skolās, arī Jelgavas pilsētā. Vecākiem bažas rada iespēja bērniem nokļūt uz skolu.

"Tālākie gali, kā Lielsesavas gals, kas ir uz to pusi, kur ir neizbraucami ceļi rudens, pavasara laikā un ziemas laikā – visi bērni kavēs skolas, jo ceļi ir nesakārtoti, ar lielām bedrēm," brīdināja skolas pašpārvaldes vadītājs Vladimirs Šancevs.

Lai likvidējamās Sesavas pamatskolas skolēniem nodrošinātu nokļūšanu uz Elejas vidusskolu, pašvaldība strādā pie skolēnu pārvadājumu maršruta plāna.

Elejas vidusskola

Elejas vidusskola

Foto: Novadu Ziņas LTV

"Jau šajā brīdī mums ir maršruti, kas iet no Sesavas uz Eleju, un 50 bērni jau brauc ar transportu no Sesavas uz Eleju, līdz ar to mēs pievienosim šim pašam maršrutam attiecīgu autobusu," stāstīja Jelgavas novada Izglītības pārvaldes vadītāja Kristīne Strūberga.

Pašvaldība šovasar uzteiks darbu pieciem Sesavas pirmsskolas izglītības pedagogiem un 19 pamatskolas pedagogiem.

Daļai pedagogu tiks piedāvāts darbs Sesavas pirmsskolas izglītības iestādē, kas paliks esošajās telpās kā Elejas pirmskolas izglītības "Kamenīte" programmas īstenošanas vieta.

Savukārt pamatskolas pedagogiem piedāvās brīvas vakances Elejas vidusskolā, vai citās novada mācību iestādēs.

Eleja

Eleja

Foto: Novadu Ziņas LTV

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article