ARTICLE AD BOX
ĪSUMĀ:
- Jelgavas izglītības iestādēs izdalīti Covid-19 paštesti – testē, ja ir aizdomas par saslimšanu.
- Arī Rīgā skolām paštesti ir pieejami un daudzviet izdalīti bērniem.
- Arī Rīgā nav īpaša testēšanās algoritma – tos izmanto pēc vajadzības.
- SPKC dati: saslimstība ar Covid-19 pieaug; atgādina par vakcīnām riska grupām.
- Ja ir aizdomas par saslimšanu un simptomi, tad jāpaliek mājās.
- Izglītības iestādēs visā valstī pieejami valsts apmaksāti Covid-19 paštesti.
- VM: nav indikāciju, ka testu šobrīd trūkst.
Skolām pieejami Covid-19 paštesti – dažviet Jelgavā un Rīgā tos jau izdala un izmanto
Jelgavas izglītības iestādēs pēdējās nedēļās skolēniem un darbiniekiem izdalīti Covid-19 paštesti.
Pašlaik nav noteikts konkrēts algoritms, kad būtu jātestējas, taču skolēnus un pedagogus mudina pārbaudīties, kad ir aizdomas par saslimšanu vai kontaktu ar saslimušo.
Jelgavas skolās ir 7500 skolēnu, no kuriem pēdējo divu nedēļu laikā saslimšana atklāta 97 bērniem. Izglītības pārvaldes direktore Gunta Auza pastāstīja, ka saslimuši arī 54 pedagogi.
Viņa pastāstīja, ka "pavērojot situāciju un izrunājot ar izglītības iestāžu vadītājiem, mēs konstatējam, ka mūsu iestādēs ir akūtas respiratorās saslimšanas, iespējams, arī Covid-19 izplatība sākusies".
"Parunājot uzsākām testēšanu, ja nepieciešams, izmantojot tos testus, kas ir pieejami izglītības iestādēs. Testējam tos gadījumus, kad ģimene un bērns uzskata, ka tas ir nepieciešams," stāstīja Auza.
Jelgavā vairākas skolas ir samērā lielas – tajās ir aptuveni 1200 skolēni, līdz ar to ikdienā gan pedagogiem, gan bērniem ir daudz kontaktu. Slimības izplatās, tomēr pašlaik mācības notiek klātienē.
Reizēm skolēniem jārēķinās ar kādām izmaiņām stundu sarakstā, bet šobrīd nav pazīmju, ka varētu nākties mācīties attālināti.
Līdzīga situācija ir arī Rīgā. Skolām paštesti ir pieejami un daudzviet izdalīti bērniem gan skolās, gan ņemšanai līdzi uz mājām.
Arī Rīgā nav īpaša testēšanās algoritma – tos izmanto pēc vajadzības. Saslimstības pieaugumu jūt arī Rīgas 64.vidusskolā, atzina direktors Edgars Zīverts.
"Es negribētu teikt, ka situācija ir kritiska. Tā nav pozitīva, jo jebkura saslimšana mums kavē mācību darba kvalitāti. Kvalitāte tiek ietekmēta, jo vai nu tā stunda nenotiek, vai ir cits priekšmets, vai novada stundu par citu tēmu, lai skolēniem nebūtu brīvstunda, bet sakarīgi aizpildīts laiciņš," stāstīja direktors.
Viņš uzsvēra, ka Covid-19 nekur nebija pazudis arī iepriekšējos mēnešos, tomēr pēdējā nedēļā tiešām jūtams elpceļu saslimšanu saasinājums. Mācības gan joprojām notiks klātienē, kā tas ir arī citās Rīgas skolās.
Saslimstības pieaugumu rāda arī Slimību profilakses un kontroles centra dati. Pagājušajā nedēļā konstatēti 270 saslimšanas gadījumi, kas ir par 30 gadījumiem vairāk nekā nedēļu iepriekš.
Centra pārstāve Ilze Arāja skaidroja, ka pieaug arī stacionēto pacientu ar elpceļu saslimšanām īpatsvars.
"Gadījumu skaits pieaug nedēļu no nedēļas. Jāatgādina, ka cilvēkiem riska grupās un senioriem joprojām iespējams saņemt vakcīnu pret Covid-19," sacīja SPKC pārstāve.
Algoritms, ja ir aizdomas par saslimšanu, nav mainījies – ja ir parādījušies saslimšanas simptomi, tad jāpaliek mājās.
Ieteicams veikt paštestu arī gadījumos, kad ir aizdomas par kontaktu ar saslimušo. Izglītības iestādēs visā valstī pieejami valsts apmaksāti Covid-19 paštesti.
Šobrīd gan skolām jāiztiek ar to paštestu daudzumu, kādu pašvaldība pasūtījusi līdz novembra sākumam. Šobrīd notiek process, kad valsts iegādātos individuālos aizsardzības līdzekļus, arī paštestus savā aizgādībā pārņem Veselības ministrija. Tā kā šobrīd notiek inventarizācijas process, līdz 15.decembrim jaunus testus pasūtīt nav iespējams. Ministrijā gan ziņo, ka nav indikāciju, ka testu šobrīd trūkst.
Kļūda rakstā?
Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!
Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!