Siguldas skolēni izcīna ceļojumu uz pētniecības centru Vācijā

6 months ago 1041
ARTICLE AD BOX

Šodien, 19:08

Autori: Dāvids Freidenfelds (Žurnālists)

Par ceļazīmi uz Vāciju cīnījās 10. un 11. klases skolēni no visas Latvijas. Pilnīgi spoži neesot gājis nevienam, jo katrā klasē ir mācību priekšmeti, kuriem vairāk pievērš uzmanību. Dalība konkursā nedrīkstēja arī traucēt gatavošanos eksāmeniem.

“Mums šogad ir arī eksāmeni. Un apvienot visus skolas darbus ar konkursu, kas ilgst gada garumā, ir diezgan sarežģīti,” atzina Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Linda.

“Grūtākā bija fizikas kārta, jo mēs kā klase esam biologu klase, tāpēc tur gāja nedaudz grūtāk,” pastāstīja Rīgas 64. vidusskolas 10. klases skolniece Santa. Tikmēr Daugavpils 12. vidusskolas 11. klases skolnieks Imants grūtāk gāja tieši ar bioloģiju.

Katru komandu veidoja ne vairāk par pieciem skolēniem un mentors. Visbiežāk tas bija skolotājs.

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas komanda taktiski izvēlējās skolotāju, kura pasniedz vienu no mācību priekšmetiem, kuros bija jāpierāda savas spējas – bioloģiju. “Es biju kā atbalsta personāls. Es priecājos par visādām veiksmēm un palīdzēju arī pārvarēt neveiksmītes,” pastāstīja bioloģijas skolotāja Sibilla Gedvila.

Erudīcijas konkursu rīko Baltijas Biomateriālu ekselences centrs. Tajā norāda, ka konkursa uzvarētāji Vācijā varēs pētīt tieši biomateriālus.

“Viņi iepazīsies ar plašu biomatreālu pasauli. Mēs paši pētām dažādus biomateriālus kaulu attīstībai, tāpat arī mūsu Vācijas partneris. Jauniešiem būs iespēja skatīties, kā tas notiek ne tikai Latvijā, bet arī Vācijā,” pastāstīja RTU un Rīgas Biomateriālu un Inovāciju attīstības centra vadošā pētniece Arita Dubņika.

Uzvaras laurus plūca komanda “Skābais atoms” jeb Siguldas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolnieces. “Mēs zinājām, ka būsim TOP3, bet nezinājām, vai būsim pirmajā vietā, jo bija samērā sīva konkurence pēc punktu skaita. Pētīsim biomateriālus, kā tur kauliņus lauž,” pastāstīja Siguldas Valsts ģimnāzijas skolniece Anna.

Šāds konkurss tika rīkots otro gadu ar mērķi stiprināt skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairot interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article