Rīgā ar gājienu un ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa piemin leģionārus

1 year ago 1051
ARTICLE AD BOX

Šodien, 12:22

Papildināts šodien, 13:33

Pasākumu pieteikusi biedrība "Daugavas vanagi Latvijā" Limbažu nodaļa.

16. marts jeb Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Gājienā piedalījās vairāki simti cilvēku, kas gan ir mazāk nekā iepriekšējos gados pirms pandēmijas.

Gājienā piedalījās gan cilvēki gados, gan jaunieši un bērni. Gājienu pie Brīvības pieminekļa sagaidīja karogu aleja.

Latvijas Radio pie Brīvības pieminekļa sastaptais leģionārs, 99 gadus vecais Edgars Vēvers atzina, ka viņam ir patiess prieks redzēt pie pieminekļa jauniešus un bērnus. Viņš pauda, ka šī piemiņas diena nav saistīta ar politiskiem notikumiem, tā ir diena, kad pieminēt šos cilvēkus un domāt arī par cilvēkiem Ukrainā, kas cīnās pret Krievijas agresiju.  

Aģentūra LETA vēstīja, ka piemiņas pasākumā būtisku incidentu nebija un tas noslēdzās mierīgi. Starp gājiena dalībniekiem kā katru gadu bija Saeimas deputāti no Nacionālās apvienības. Notiekošo uzraudzīja policijas spēki, kas pēdējos gados vairs netiek piesaistīti tik plašā mērogā, kā iepriekš.

Pret pasākumu gan protestēja Eiropas Parlamenta Latvijas deputātes Tatjanas Ždanokas (Latvijas Krievu savienība) palīgs, Jelgavas domes deputāts Andrejs Pagors (LKS), novēroja aģentūra LETA.

Pagors turēja rokās plakātu, uz kura bija rakstīts, ka latviešu leģionāri deva zvērestu Ādolfam Hitleram un nogalināja Zlēku ciema iedzīvotājus. Vēlāk viņš vairāku policistu pavadībā devās prom no Brīvības laukuma, iespējams, sniegt tālākus paskaidrojumus.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Gājiens noslēdzās mierīgi. 

Tikmēr Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks (Nacionāla apvienība) 16.martā paziņoja, ka rosinās Rīgas vietvārdu un pilsētvides objektu komisijai izveidot Rīgā skvēru vai nodēvēt ielu Latviešu leģionāru piemiņai.

"Ņemot vērā Ukrainas karu, šobrīd pašvaldība strādā pie vairāku ielu un skvēru pārdēvēšanas, tiem piešķirot Latvijas vēsturei un kultūrai nozīmīgus nosaukumus. Tāpēc tikai loģiska kādas ielas tapšana par Latviešu leģionāru ielu vai arī tiktu izveidots speciāls skvērs, piemēram, kādā no pilsētas parkiem, ko nākotnē pat varētu papildināt ar skulptūrām vai informatīviem stendiem," paziņojumā medijiem pauda vicemērs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article