Puteņa dēļ vietām ļoti slikti braukšanas apstākļi; var kavēties arī lidojumi

1 month ago 155
ARTICLE AD BOX

LVC mājaslapā kartē šie posmi ir atzīmēti ar sarkanu. Dodoties šajos virzienos, braucieniem jāplāno ievērojams papildu laiks. 

❗️Šorīt pēc plkst. 10.00 sniegputeņa dēļ ļoti apgrūtināta braukšana ir pa visu Tallinas šoseju, Jelgavas apkārtnē un Pierīgā Vidzemes pusē. Dodoties šajos virzienos, braucieniem jāplāno ievērojams papildu laiks. Brauciet uzmanīgi! https://t.co/LmBk7USNLm pic.twitter.com/54D7wZ3WoD

— Latvijas Valsts ceļi (@LVceli) January 16, 2024

Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem, taču puteņa laikā šie darbi ir maz efektīvi, sniega kārta veidojas atkārtoti, veidojas arī sniega sanesumi. Lai iespēju robežās atvieglotu braukšanas apstākļus, patlaban strādā 130 ziemas dienesta tehnikas vienības.

Meteorologi brīdina, ka arī dienas laikā vietām gaidāma stipra snigšana. LVC aicina plānot papildu laiku ceļam, sekot līdzi ceļu stāvoklim LVC kartē www.lvceli.lv, un, ja braukšanas apstākļi ir īpaši apgrūtināti, arī izvērtēt nepieciešamību doties ceļā. 

LVC atgādināja, ka snigšanas laikā sniega kārta veidojas atkārtoti, arī pēc tam, kad veikti uzturēšanas darbi, un pilnībā ceļi no sniega tiek attīrīti pēc snigšanas beigām, prioritārā secībā.

Pēc snigšanas ceļi tiek notīrīti trīs līdz 24 stundu laikā, vispirms tiek notīrīti noslogotākie valsts galvenie autoceļi. Savukārt ceļi ar grants segumu tiek uzturēti ar piebraukta sniega kārtu. 

Dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu

Rīgā laikā no plkst. 6.00 līdz plkst. 9.00 turpināsies stipra snigšana, gaidāms, ka dienas laikā sniega sega palielināsies par 5–6 centimetriem. Brīžiem snigšanas laikā redzamība pasliktināsies līdz 200–500 metriem, gaidāms arī putenis.

LVĢMC Rīgā un Latvijas austrumu daļā izsludinājis dzelteno brīdinājumu par stipru snigšanu, un brīdinājums ir spēkā otrdien līdz plkst. 20.00.

Dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu

Dzeltenais brīdinājums par stipru snigšanu

Foto: LVĢMC

Kavējas sabiedriskais transports

Laikapstākļu dēļ otrdien iespējama vilcienu kavēšanās, informējis "Pasažieru vilciens", skaidrojot, ka vilcienu kustībai var traucēt sniegputeņa ietekme uz pārmiju pārvedu darbību, nolīkuši koki dzelzceļa malā.

Informācija par operatīvām izmaiņām grafikā meklējama mājaslapā vivi.lv vai mobilajā lietotnē "Vivi Latvija".

Par intensīvās snigšanas dēļ palēnināto satiksmes plūsmu sociālajos tīklos ziņo arī uzņēmums SIA "Rīgas satiksme". Autobusiem un trolejbusiem kopējie kavējumi ir līdz 20 minūtēm, 1. un 5. maršruta tramvajiem bija īslaicīgi traucēta kustība, tādēļ izveidojušies kavējumi līdz 15 minūtēm, informēja uzņēmumā.

Otrdien laikapstākļu dēļ arī Rīgas lidostā iespējamas izmaiņas lidojumu grafikā,

liecina aviokompānijas "airBaltic" paziņojums sociālajos tīklos, aicinot sekot informācijai uzņēmuma mājaslapā.

Tikmēr Autotransporta direkcija (ATD) norādījusi, ka sliktu ceļa apstākļu dēļ atcelts SIA "Latvijas Sabiedriskais Autobuss" reiss Jaunmārupe-Rīga (Elizabetes iela) plkst. 9.30. Atcelti vēl vairāki reisi, bet tiem kā iemesls norādīti citi apstākļi. Informācija par atceltajiem starppilsētu autobusiem atrodama šeit.

Intensīvās snigšanas un vēja radīto sniega sanesumu dēļ apgrūtinoša pakalpojumu sniegšana arī atkritumu izvedējiem. Uzņēmums "Clean R" informējis, ka vairākās adresēs atkritumu izvešanas automobiļi nevar piekļūt pie atkritumu konteineriem, tāpēc tiks ieplānoti papildu reisi, lai visi atkritumi tiktu izvesti.

"Ja sniegputeņa radīto apgrūtināto braukšanas apstākļu dēļ atkritumi netika izvesti, klienti aicināti informēt atkritumu apsaimniekotāju pašapkalpošanās portālā manai.videi.lv vai rakstot uz e-pasta adresi [email protected]. "CleanR", saņemot šo informāciju, ieplānos papildu reisu, lai atkritumi tiktu izvesti bez papildu maksas," teikts uzņēmuma paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article