Pieķer TV programmu nelegālus izplatītājus Jelgavas novadā; darbojās datorsalona aizsegā

2 years ago 3428
ARTICLE AD BOX

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa, apkarojot nelegālās televīzijas (TV) izplatīšanu Latvijas teritorijā, nodeva prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par kādas personu grupas izdarītu noziedzīgu nodarījumu, kura rezultātā raidorganizācijām tika nodarīts mantiskais zaudējums vairāk nekā 20 000 eiro apmērā, informēja policija.

Valsts policijas amatpersonas, veicot informācijas pārbaudi, bija identificējušas trīs 1966. un 1967. gadā dzimušas personas, kuras galvenokārt Jelgavas novada iedzīvotājiem nodrošināja nelicencētus televīzijas pakalpojumus. Noziedzīgās darbības veiktas kopš 2005. gada, izmantojot iedzīvotāju atpazīstamību iemantojuša datorsalona aizsegu.

Pēc televīzijas antenu un televīzijas signāla uztvērēju uzstādīšanas un konfigurācijas, par pieciem eiro mēnesī abonentiem tika nodrošināta piekļuve Krievijas reģistrētas sabiedrības ar ierobežotu atbildību “Ntv-plus”, kā arī Latvijas raidsabiedrības SIA “Tet” formātam un translētam audiovizuālajam saturam.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka nelicencēta televīzijas pakalpojumu nodrošināšana ir notikusi starptautiskā mērogā. Proti, nelicencētu televīzijas pakalpojumu sniegšanu ir atbalstījusi ārpus Eiropas Ekonomikas zonas dzīvojoša persona, kura nelicencēti nodrošina piekļuvi dažādās valstīs, tajā skaitā Latvijā, veidotam audiovizuālajam saturam.

Noziedzīgo darbību rezultātā raidorganizācijām tika mantiskais zaudējums vairāk nekā 20 000 eiro apmērā. Turklāt noziedzīgo darbību rezultātā pārkāpti Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) noteiktie ierobežojumi attiecībā uz Latvijas tiesiskajam regulējumam neatbilstoša satura, kas apdraud Valsts informatīvo telpu, izplatīšanu, norādīja policija.

Personu grupas rīcība kvalificēta atbilstoši Krimināllikuma 148. panta 2. daļai – par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās, un ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm. Par inkriminēto noziedzīgo nodarījumu personas var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.


Read Entire Article