Pašvaldībām bezemisiju transportlīdzekļu iegādei būs pieejami 21,17 miljoni eiro

4 weeks ago 174
ARTICLE AD BOX

Pasākumam kopējais plānotais finansējums ir 24,9 miljoni eiro, tai skaitā TPF finansējums 21,17 miljoni eiro un pašvaldību līdzfinansējums vismaz 3,73 miljoni eiro.  

VARAM norādīja, ka atbalsts paredzēts Kurzemes, Latgales, Vidzemes un Zemgales statistiskā reģiona pašvaldībām, to iestādēm un kapitālsabiedrībām bezemisiju transportlīdzekļu iegādei, lai uzlabotu pašvaldību autonomo funkciju un no tām izrietošo pārvaldes uzdevumu izpildi, nodrošinot izglītības, sociālo, veselības aprūpes un kultūras pakalpojumu sasniedzamību. 

Pasākuma ietvaros atbalstāma M2 vai M3 kategorijas elektroautobusu, kā arī M1 kategorijas specializēto elektrotransportlīdzekļu iegāde un to darbības nodrošināšanai nepieciešamās uzlādes infrastruktūras izveide.

Iegādātos bezemisiju transportlīdzekļus pašvaldības varēs izmantot, lai nodrošinātu, piemēram, izglītojamo nokļūšanu pašvaldības izglītības iestādēs, sociālo iestāžu vai sociālo pakalpojumu klientu nokļūšanu sociālo pakalpojumu sniegšanas vai saņemšanas vietās, pašvaldības amatiermākslas kolektīvu nokļūšanu kultūras pasākumu vai to mēģinājumu norises vietās savā pašvaldībā, uz skatēm vai Dziesmu un deju svētkiem, kā arī pacientu nokļūšanu uz un no ārstniecības iestādēm gadījumos, kad esošā sabiedriskā transporta sistēma nav tam piemērota vai nepieciešama nokļūšana no viena līmeņa slimnīcas uz citu. 

Pasākuma īstenošanas rezultātā plānots, ka pašvaldības iegādāsies vismaz 38 bezemisiju transportlīdzekļus un ar tiem pārvadāto pasažieru skaits (nākamajā kalendāra gadā pēc to iegādes) būs vismaz 323 tūkstoši pasažieru. 

Projekta minimālais kopējo attiecināmo izmaksu apmērs – 200 tūkstoši eiro, savukārt projekta maksimālais TPF finansējums – 3 miljoni eiro. 

Projektu atlase tiks organizēta atklāta konkursa veidā. Konkursa ietvaros priekšroka tiks dota tiem projektiem, kuros paredzēts  mazāks TPF finansējuma apjoms uz vienu pārvadāto pasažieri un pasažieru pārvadājumi tiks veikti no vai uz vismaz divām novadu teritoriālajām vienībām (pilsētām vai pagastiem), kā arī  projektiem, kuros plānots pārtraukt ekspluatēt pašvaldības īpašumā esošus ar fosilās izcelsmes degvielu darbināmus transportlīdzekļus. 

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra kā Eiropas Savienības fondu sadarbības iestāde projektu iesniegumu pirmās atlases kārtu plāno izsludināt šā gada februārī.

Pirmās atlases kārtas projekti īstenojami līdz 2026. gada 31. decembrim. VARAM pārstāvji valdības sēdē informēja, ka pirmos auto pašvaldības varētu saņemt 2025. un 2026. gadā.

Šis investīciju pasākums papildinās Atveseļošanas fonda investīciju "Pašvaldību funkciju īstenošanai un pakalpojumu sniegšanai nepieciešamo bezemisiju transportlīdzekļu iegāde", kuras ietvaros jau ir noslēgti līgumi ar 17 pašvaldībām par 24 bezemisiju transportlīdzekļu (skolēnu autobusu) iegādi: Saldus, Saulkrastu, Ogres, Alūksnes, Dobeles, Madonas, Jēkabpils, Preiļu, Smiltenes, Kuldīgas, Bauskas, Tukuma, Balvu, Augšdaugavas, Dienvidkurzemes novadi, Rēzeknes novads, Jelgavas novads. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article