Par Jelgavas novada domes priekšsēdētāju ievēlē Madaru Lasmani

2 years ago 1559
ARTICLE AD BOX

Uz amatu kandidēja arī Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība (LZS)) un Dainis Liepiņš (Latvijas Reģionu apvienība (LRA)).

Lasmanis saņēma desmit balsis, Vītola - četras, bet Liepiņš - trīs. Viens domes deputāts balsojumā atturējies no kāda kandidāta izvēlēšanās.

KONTEKSTS:

5. janvārī no amata tika atbrīvots Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS). Sēdē par neuzticības izteikšanu pats Caune nepiedalījās, jo atradās neplānotā prombūtnē. Par viņa atbrīvošanu no amata nobalsoja 11 domnieki, četri bija pret, bet trīs balsojumā nepiedalījās.

Politiskās pārbīdes jaunajā Jelgavas novadā notiek pēc Ozolnieku novada pievienošanas. Tur Zaļo un Zemnieku savienības partijas vēsturiski bijušas šķirtas, un Zaļās partijas pārstāvju ievēlēšana Jelgavas novada domē ilggadējam novada vadītājam Caunem stabilitāti nodrošināja neilgu laiku. Jelgavas novada domē faktiski koalīcija bija sabrukusi, un domnieki centās panākt uzticības balsojumu Caunem. 

Tikmēr par vietvaru uzraudzību atbildīgais ministrs jau decembrī pieprasīja sniegt paskaidrojumus Caunem par domes darba organizācijas neatbilstību normatīvo aktu prasībām, patvaļīgi pārtraucot kārtējo domes sēdi. Saņemot nepilnīgas atbildes, ministrs atkārtoti prasīja Caunes skaidrojumus.

Jelgavas novada domes priekšsēdētāja amatu Ziedonis Caune ieņēma kopš 2009. gada vidus. Līdz tam viņš bijis arī Jelgavas rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks un Vircavas pagasta priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article