Mazajiem tūrisma objektiem šī sezona būs cīņa par izdzīvošanu

9 months ago 1096
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:58

Autori: Vidzemes televīzija

Mini zoo ''Lauku sēta'' Jelgavas novadā darbojas jau vairāk nekā desmit gadus. Viss sācies ar vienu poniju, bet tagad zoodārzā jau esot simts mutes, kurām nepieciešama  pārtika, veterināra uzraudzība un daudzas citas lietas. Saimniece Karīna Ausekle pastāstīja, ka divus kovida gadus kaut kā pārdzīvojuši un par izdzīvošanu būšot jācīnās arī šajā krīzē.

"Viss maksā tik, cik maksā. Un viņiem (dzīvniekiem) ir jāstrādā, jāpelna un jādzīvo. Labāk vai sliktāk, tas ir cits jautājums. Atbilstoši visam, kas pasaulē notiek, tā arī mēs dzīvojam," stāstīja Ausekle.

Pēc kovida ierobežojumu atcelšanas atgriezušies arī apmeklētāji, tomēr tas esot nepietiekami, lai nosegtu cenu kāpumu. Tomēr biļešu cenas mini zoodārzs neesot palielinājis.

"Ja es viņiem paprasīšu divreiz vairāk, tad cilvēki pie mums nebrauks. Mums ir arī kaut kur uz āru jāizbrauc, ja tas ir iespējams, lai nopelnītu naudiņu un varētu nopirkt tos pašus burkānus. Mums ir jāvāc nauda sienam, un tā nav maza nauda. Tas ir 1000 un vairāk eiro, lai visus sabarotu," skaidroja Ausekle.

Arī Blankenfeldes muižas saimnieki norādīja, ka šis būs īpašu izaicinājumu pilns gads. Vēl jo vairāk tāpēc, ka muiža iegādāta līdz ar kovida atnākšanu. Īsta tūrisma sezona vēl nemaz neesot bijusi. Pašreiz galvenais ienākumu devējs esot nelielā viesnīca, tomēr ar cenu celšanu saimnieki esot piesardzīgi.

"Pie situācijas, kad cenas iet augšā, tā nebūs pirmās nepieciešamības prece. Lai tomēr cilvēki varētu atļauties šo pakalpojumu, mēs uzskatījām, ka ļoti būtiski tā cena nav jāceļ. Protams, mēs arī gribam ieņēmumus, pelnīt un tā tālāk. Bet tā realitāte ir kaut kā jāsabalansē," sacīja Blankenfeldes muižas saimniece Sanita Silniece.

Zemgales tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētāja Inese Turkupole-Zilpure uzsvēra, ka prognozēt, kāda izveidosies situācija mazajos tūrisma apskates objektos, vēl ir pāragri.

"Sezona nebūs viegla pie esošajām izmaksām, bet es ceru, ka uzņēmēji mācēs sabalansēt savus ieņēmumus un izdevumus, lai varētu vismaz pa nullēm iziet. Protams, mēs ļoti priecātos, ja valdība sniegtu atbalstu uzņēmējiem, vismaz, kas saistās ar energoresursu izmaksu kompensēšanu," sacīja Turkupole-Zilpure.

Kā liecina CSP dati, pagājušajā gadā Latvijas iedzīvotāji ceļojumus pa Latviju devušies par 34,6% vairāk.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article