«Maskavas namam» noņem ģerboni un burtus

5 months ago 320
ARTICLE AD BOX

Darbi sākti īsi pirms pusnakts un aptuveni stundas laikā pa vienam noņemti vispirms burti krievu valodā, tad ģerbonis un pēc tam pārējais nosaukums. 

Valsts drošības dienests bija brīdinājis likumdevēju par to, ka Maskavas namā ilgstoši notikušas Latvijai naidīgas un kaitnieciskas aktivitātes, kas apdraud demokrātisko iekārtu. Tāpēc Saeima vienojās namu pārņemt valsts īpašumā.

Iecerēts, ka "Maskavas nams" tiks pārdots izsolē, bet iegūtie līdzekļi ziedoti Ukrainai.

KONTEKSTS:

Par "Maskavas namu" sauktā ēka Rīgā, Marijas ielā 7, piederēja Maskavas pilsētas Īpašuma departamentam, līdz Saeima šī gada 11. janvārī pieņēma lēmumu to pārņemt Latvijas īpašumā.

Īpašumam 2022. gada pavasarī, pēc Krievijas sāktā kara Ukrainā, uzlika aizliegumu to atsavināt un apgrūtināt ar citām lietu vai saistību tiesībām. Valsts drošības dienests izmeklēšanā atklājis, ka "Maskavas nama" vadība, iespējams, turpināja gūt materiālu labumu no šī nama telpām, kuru izmantošana atbilstoši starptautiskajām sankcijām pret Krieviju bija aizliegta.

Marijas ielā 7 reģistrēts vairāk nekā desmit organizāciju un uzņēmumu, piemēram, "Krievu biljarda federācija", "Krievu sabiedrība Latvijā", Latvijas mazākumtautību biedrību apvienība "Sadraudzība", Maskavas pilsētas valsts unitārā uzņēmuma "Maskavas Starptautiskās sadarbības centrs" pārstāvniecība, iepriekš leģionāru piemiņas pasākumu laikā Rīgā aizturētajam Jelgavas domes deputātam Andrejam Pagoram (Latvijas Krievu savienība) piederošā SIA "Pagors" un citas.

Ēkas nākotne varētu tapt skaidrāka līdz 31. martam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article