Madonas pusē pasažieru pārvadājumus 10 gadus nodrošinās «Norma-A»

1 year ago 2169
ARTICLE AD BOX

Līgums stāsies spēkā 2024. gada 1. septembrī.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu maršrutu tīkla daļā "Madona" par uzvarētāju Iepirkumu komisija atzina "Norma-A", kas kopējā vērtējumā ieguva augstāku punktu skaitu nekā citi pretendenti.

Līdz šim līgumi ar uzvarētājiem noslēgti 11 no 16 maršrutu tīkla daļām, kas veido aptuveni 69% no visa maršrutu tīkla. 

ATD skaidroja, ka, stājoties spēkā jaunajam līgumam, maršrutu tīkla daļā "Madona" pasažieri iegūs augstas kvalitātes pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā būs 3,76 gadi, autobusos informācija par gaidāmajām pieturām tiks paziņota gan audio, gan vizuāli. Turklāt visi transportlīdzekļi būs aprīkoti ar elektronisku maršruta zīmi, drošības jostām, bezvadu internetu (wi-fi), kā arī tajos būs pieejami bezskaidras naudas norēķini.

Trešdaļa jeb 31,9% no visiem autobusiem būs aprīkoti ar velosipēdu turētājiem, un vismaz 60% no visiem autobusiem būs pielāgoti personu ar ierobežotām pārvietošanās spējām pārvadāšanai un atvieglotai iekļūšanai autobusā. Vismaz 10% no visiem pakalpojumu nodrošināšanā katru gadu izmantojamajiem autobusiem būs bezizmešu.

KONTEKSTS:

ATD sāk iepirkuma līgumu slēgšanas procesu ar reģionālo pasažieru pārvadājumu konkursā uzvarējušajiem pārvadātājiem atlikušajās piecās maršruta tīkla daļās Latvijā.

Ņemot vērā to, ka Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) ir noraidījis saņemtos iesniegumus par ATD rīkotā konkursa rezultātiem, direkcija tuvākajā laikā lotē "Jelgava, Dobele" līgumu slēgs ar AS "Talsu autotransports", lotē "Rēzekne, Ludza" – ar personu apvienību AS "Rēzeknes autobusu parks" un SIA "RO reiss", lotē "Talsi, Tukums" – ar SIA "Tukuma auto", lotē "Gulbene, Alūksne, Balvi" – ar "Talsu autotransports", bet lotē "Ventspils" – ar pašvaldības SIA "Ventspils reiss".

ATD konkursā tika vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kur cena veido 40%, bet tehniskais piedāvājums – 60% vērtējuma. Tehniskajā piedāvājumā eksperti vērtēja autobusu vecumu, pieejamības nodrošināšanu personām ar funkcionāliem traucējumiem un autobusu tehnisko aprīkojumu. Tāpat tika vērtēta pakalpojumu sniegšanas kvalitāte un drošība, piemēram, videonovērošanas funkcija un GPS, kā arī papildu bonusi, piemēram, bezskaidras naudas norēķini un citi.

Pēc visu līgumu noslēgšanas un spēkā stāšanās visās maršrutu tīkla daļās sabiedriskā transporta pakalpojumi tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā būs 4,17 gadi.

ATD ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article