LTV: Pēc inficēšanās ar Covid-19 miris bijušais CVK priekšsēdētājs Cimdars

2 years ago 3182
ARTICLE AD BOX

Šodien, 17:28

Papildināts šodien, 19:28

Pēc Latvijas Televīzijas rīcībā esošās informācijas viņš miris pēc inficēšanās ar Covid-19. Cimdars  šovasar bija starp partijas “Latvija pirmajā vietā“ dibinātājiem un tās ģenerālsekretārs, un tāpat kā viņa pārstāvētā partija iestājās pret obligāto vakcināciju. 

Cimdars dzimis 1962.gada Jelgavā. Tur viņš arī pabeidza Latvijas Lauksaimniecības universitāti, vēlāk, 2009. gadā, Cimdars ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu politikas zinātnē Latvijas Universitātē. Cimdars bija Trīs zvaigžņu ordeņa kavalieris.

Kā paziņojumā medijiem raksta aizgājušā ģimene: “Cimdars bija lepns Latvijas patriots, vienmēr stingri iestājās par objektivitāti, demokrātijas neaizskaramību un taisnīgumu.” 

Tuvinieki uzsvēra, ka lielāko daļu darba mūža Cimdars veltījis Latvijas demokrātijas stiprināšanai, vadot CVK. Cimdars CVK vadīja kopš 1997. gada. Pēc Saeimas lēmuma viņš amatu atstāja 2019. gadā.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka no 1985. - 1990.gadam Cimdars bija Lauksaimniecības akadēmijas administratīvi saimnieciskās daļas galvenais enerģētiķis. Pēc tam strādāja par Lauksaimniecības akadēmijas prorektora vietnieku kadru un kopmītņu jautājumos. No 1990. - 1993. gadam Cimdars bija Jelgavas pilsētas deputātu padomes Dzīvokļu un nekustāmā īpašuma uzskaites nodaļas vadītājs, Privatizācijas komisijas loceklis, Denacionalizācijas komisijas loceklis.

Pagājušā gadsimta 90. gados Cimdars bija Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas konsultants un Rīgas domes Komunālā departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšnieka vietnieks.

Cimdars 1995.gadā iestājies partijā "Saimnieks", vēlāk kļuvis par Demokrātiskās partijas "Saimnieks" biedru, bet 1998.gadā apturējis savu darbību partijā.

Cimdara zināšanas un pieredze vairākkārt novērtēta arī starptautiski. Vairākus gadus viņš pārstāvējis Latviju Eiropas valstu vēlēšanu administratoru asociācijā, no 2005. līdz 2007.gadam bijis tās prezidents. 

“Pēc CVK vadītāja amata atstāšanas 2019.gadā Arnis Cimdars turpināja realizēt savu misiju stiprināt vēlēšanu sistēmu Latvijā, padarot to laikmetīgāku un balstītu plašos demokrātijas principos. Dibinājis Vēlēšanu ekspertu biedrību un bijis tās prezidents, aktīvi dalījies ar viedokli par vēlēšanu organizēšanas norisēm līdz pēdējam brīdim, pat pēc nonākšanas slimnīcā,” paziņojumā medijiem raksta Cimdara tuvinieki.

Cimdars bija kaislīgs tautas deju cienītājs, iesaistoties kolektīvā “Ritums”. Viņš arī aktīvi ceļojis.

“Arnis bija kolēģu un draugu cienīts laika biedrs, kuram kabatā vienmēr bija pa kādam situācijai atbilstošam jokam vai mierinājuma vārdam. Par Arni Cimdaru sēro viņa ģimene un tuvinieki, draugi tuvu un tālu,” uzsvērts paziņojumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article