LTV: Jelgavā dzērumā pieķertais autobusa šoferis alkoholu lietojis darba laikā

1 month ago 329
ARTICLE AD BOX

Šodien, 20:40

Autori: Dāvids Freidenfelds (Žurnālists)

Par pagājušās nedēļas gadījumu Jelgavā ziņas ir pretrunīgas. Vīrietis policijai teicis, ka iepriekšējā dienā izdzēris litru degvīna. Bet darba devējs saka, ka pārbaudi no rīta veicis un alkohola klātbūtne nav fiksēta. Uzņēmums interviju klātienē atteica, bet piekrita situāciju skaidrot telefonsarunā.

"Viņam tajā dienā bija dienas reiss uz "x" ar izbraukšanu plkst. 13.15 no Rīgas un, ja nemaldos, 17.15 atpakaļ. Un tad tajā Rubā acīmredzot starpreisa laikā, kā viņš arī telefoniski mūsu dispečeram stāstīja, ir ticis lietots alkohols," teica "Norma A" Reģionālo starppilsētu daļas vadītāja Sanita Drēviņa. 

Jautāts, vai šoferis 2,3 promiles ieguvis darbadienas laikā, nevis no iepriekšējās dienas, uzņēmuma pārstāve teica: "Ziniet, 2,3 vai cik, es nevaru jums komentēt. Jo mēs no policijas neesam neko saņēmuši."

Narkoloģiskās palīdzības centra vadītāja Astrīda Stirna gan vērtēja, ka tas nozīmētu ļoti lielu alkohola patēriņu ļoti īsā laikā.

"Lai sasniegtu tik lielu alkohola koncentrāciju asinīs, ir tomēr vajadzīgs laiks. Es nedomāju, ka divu stundu laikā varētu sasniegt 2,3 promiles. Tad ir jābūt ļoti stipram alkoholam, ļoti maz ēdušam, tukšā dūšā. Tad būtu izteikta klīniskā aina, izteikts reibums.

Es apšaubu, ka viņš vispār varētu pie stūres sēdēt ar tik lielu promiļu skaitu, tik īsā laikā. Parasti 2 un vairāk promiles mēs konstatējam, ja ir lietots alkohols vairākas dienas.

Centra vadītāja gan uzvēra, ka pašlaik par konkrēto gadījumu zināms maz.

Dzērušais vadītājs tika pieķerts pēc kādas pasažieres ziņojuma policijai, ka šoferis, viņasprāt, ir reibumā. Uzņēmumā "Norma A" ziņoja, ka darbinieks ir atlaists.

Autotransporta direkcijā norādīja, ka pagaidām obligātas alkohola līmeņa pārbaudes ir tikai pirms darbadienas sākuma. Arvien vairāk uzņēmumu gan liek darbiniekiem dienas laikā trubiņā iepūst atkātoti.

"Visos līgumos ir atrunāts, nemaz nerunāšu par likumdošanu, kas nosaka, ka nekāds alkohols. Bet arī mūsu līgumos, kas noslēgti ar pārvadātājiem, ir norma, kas nosaka, ka pārvadātājam ir jānodrošina šīs pārbaudes katru dienu un jāfiksē. Arī šeit tas ir fiksēts, ka tā pārbaude ir bijusi. (..) Tas lielā mērā būtu tāds pārvadātāja godaprāts," sacīja Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītājs Viktors Zaķis.

Direkcijā pauda, ka atkārtotas pārbaudes darbadienas laikā varētu kļūt par obligātu prasību, bet piebilda, ka šādi gadījumi ir arvien retāki.

KONTEKSTS:

Valsts policija pirms nepilnas nedēļas informēja, ka policija Jelgavā ceturtdien. 6. oktobrī, pēc pasažieres ziņojuma aizturējusi starppilsētas autobusa vadītāju 2,39 promiļu lielā alkohola reibumā, kurš skaidrojis, ka iepriekšējā dienā izdzēris aptuveni litru degvīna. Likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu, atstādināja personu no transportlīdzekļa vadīšanas un viņam piemēroja tiesību izmantošanas apturēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article