Liepājā no 1. janvāra pieaugs sabiedriskā transporta biļešu cenas

1 month ago 179
ARTICLE AD BOX

Aprēķinot Liepājas sabiedriskā transporta jaunās biļešu cenas, ņemts vērā, ka pēdējo divu gadu laikā pieaugusi pārvadājumu pašizmaksa, un prognozēts, ka tā nākamgad, salīdzinot ar šo gadu, par vienu kilometru (km) pieaugs vidēji par 21,5%. Līdz ar to viena brauciena biļetes cena proporcionāli tiks pielīdzināta viena pasažiera pārvadāšanas pašizmaksai – 90 centi, pērkot kioskā, un 1,50 eiro, pērkot pie vadītāja.

Liepājas pašvaldības aģentūras "Liepājas sabiedriskais transports" pārstāvis Toms Malkevičs norādīja: "Pie vadītāja ir vislielākais pieaugums – 50%. Tas ir apzināti, jo mēs vēlamies vadītājus atbrīvot no šī pienākuma – vismaz ar cenu politiku. Vadītāja galvenais darbs ir vadīt transportlīdzekli, nevis pārdot biļetes."

Uzrunātie liepājnieki par cenu pieaugumu sacīja:

"Visur cenas ceļas. Desai cena ceļas, tad arī par braukšanu jābūt. Vakar izpētīju "Facebook", kur bija publicēts, uzskatu, ka tās ir ļoti adekvātas."

"Nepamatots. Viss paliek [dārgāks], bet ne jau tik dārgi."

"Varbūt padomāšu vairāk, kur pastaigāt ar kājām, bet, ja vajadzēs, braukšu."

Liepājas domē, paaugstinot biļešu cenas, par pasažieru skaita kritumu nebaidās, jo nemainīga atstāta maksa par abonementa biļetēm. Piemēram, darbdienās un brīvdienās derīga mēnešbiļete arī nākamgad maksās 30 eiro. Turklāt no 1. janvāra tiks ieviestas līdz šim Liepājā nebijušas trīs un piecu dienu biļetes ar neierobežotu braucienu skaitu, kas pievilcīgas varētu būt gan tūristiem, gan maiņu darbā strādājošajiem.

Malkevičs atzīmēja: "Kopējā prognoze ir tāda, ka pasažieru skaits nemainīsies, bet pat palielināsies. Gan Daugavpilī mēnešbiļetes cena šogad tika pacelta uz 42 eiro, arī Jelgavā, ja nemaldos, bija 40 eiro. Savukārt Rīga nolaida no 50 eiro uz 30 eiro. Domāju, mēs izskatāmies labi ar cenām."

Daugavpilī jau šogad tika paaugstinātas cenas arī biļetēm par vienu braucienu – no 50 līdz 70 centiem, savukārt, piemēram, Jelgava, kur jau vairākus gadus maksa par vienu braucienu ir pusotrs eiro, nākamgad to neplāno paaugstināt.

SIA "Jelgavas autobusu parks" valdes loceklis Gints Burks norādīja: "Tas ir arī pašvaldības viedoklis, ka šobrīd mēs neceļam. Ja caurmērā rēķina, tad mums vieni no augstākajiem šie tarifi bija pilsētā, par ko mūs visu laiku vairāk vai mazāk zākāja. Redzot, ka visur kopumā cenas ceļas – gan energoresursiem, gan elektrība, siltums, pārtika. Ja vēl sabiedriskajam transportam pacelsim, tad tas vēl lielāks trieciens iedzīvotājiem būtu."

Liepāja, veidojot jaunās biļešu cenas, pieturas pie galvaspilsētas transporta cenu politikas. Proti, arī Rīgā no 1. janvāra maksa par vienu braucienu tiks palielināta līdz pusotram eiro, vienlaikus samazinot abonementu maksu. Kā trešdien informēja Autotransporta direkcijā, tai šobrīd nav informācijas, ka nākamgad cenas grasītos celt vēl kāds pasažieru pārvadātājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article