Jelgavas slimnīca uz laiku slēdz diennakts bērnu nodaļu

2 years ago 3579
ARTICLE AD BOX

No otrdienas, 19. oktobra, vismaz līdz ārkārtējās situācijas beigām nākamā gada janvārī Jelgavas slimnīca slēdz bērnu nodaļu.

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis Kārlis SmilgaKristaps Feldmanis00:00 / 00:37

Jelgavas slimnīcas valdes loceklis Kārlis Smilga Latvijas Radio skaidroja – bērnu nodaļā tiks izvietotas 20 gultas Covid-19 slimniekiem, jo nodaļa ir piemēroti izbūvēta arī šo pacientu aprūpei.

Slimnīca gan tiks uzņemti bērni akūtās situācijās un arī dienas laikā. “Tiek pārtraukta diennakts, es uzsvēršu – diennakts pediatrijas pacientu aprūpe Jelgavas pilsētas slimnīcā.

Taču netiek pārtraukta akūtā palīdzība uzņemšanas nodaļā.

Ja būs nepieciešamība nakts laikā, visticamāk, bērnu var pārsūtīt uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu. Taču, ja bērna veselības uzlabošanu var turpināt dienas stacionārā, tad tas tiks darīts tepat Jelgavā. Jo mēs saglabājam dienas stacionāru – tas būs citās telpās un būs atvērts no plkst. 8 līdz 16,” informēja Smilga.

Līdz ar izmaiņām Jelgavas slimnīcas bērnu nodaļā uz nenoteiktu laiku arī slēgta tur izvietotā glābējsilīte.

KONTEKSTS:

Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot visu laiku augstāko atzīmi, medicīnas nozarē izsludināja ārkārtējo situāciju. Mediķi cēla trauksmi par tūlītēju nepieciešamību pēc stingriem ierobežojumiem valstī.

Vēlāk valdība lēma valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem izsludināt ārkārtējo situāciju, kas Covid-19 pandēmijā ir jau trešā reize. Nedēļu pēc ierobežojumu stāšanās spēkā Covid-19 saslimstības tendences ir negatīvākas nekā prognozēts. 


Read Entire Article