Jelgavas novads aicinās pārskatīt lēmumu par VUGD posteņu slēgšanu

4 weeks ago 165
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:59

Autori: Vidzemes televīzija

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Elejas postenis jau gadu desmitiem ir ātrākais palīgs Elejas, Vilces, Sesavas un citiem apkaimes pagastiem, ja gadījusies ugunsnelaime. Kopš pagājušās nedēļas postenis strādās tikai apmēram divas nedēļas mēnesī. Arī šodien Elejas posteņa durvis ir slēgtas.

VUGD Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Dainis Bērziņš stāstīja: "Ja mums Elejas apkārtnē šajā dienā autocisterna nevar izbraukt, tad tuvākie ir vai nu Jelgava, Dobele vai Bauska. Atkarībā, uz kuru pusi no Elejas ir tas notikums." Par to satraukušies arī vietējie iedzīvotāji.

Ugunsdzēsēju depo

Foto: ReTV

Arī Jaunjelgavas, Neretas, Viesītes un Aknīstes posteņos darbs notiek rotācijas kārtībā. Tas gan nenozīmē, ka glābēji nestrādā. Elejas ugunsdzēsēji ar sarkano gaili cīnās Bauskas postenī, bet glābēji no Bauskas devušies strādāt uz Iecavu. Šāda dislokācijas maiņa esot ieviesta, jo Bauska atrodas krietni tuvāk Elejai nekā Iecava.

Kā skaidroja Bērziņš, šāda situācija izveidojusies, jo Zemgales VUGD posteņos kopā ir 46 vakances, kas ir astoņas reizes vairāk nekā pirms pieciem gadiem.

"2017. gadā mūsu atalgojums bija pielīdzināts vidējam atalgojumam valstī. Šobrīd mūsu atalgojums no tā vidējā līmeņa ir nokrities par 30%. Pirmais mazais solītis ir piešķirt finansējumu virsstundu apmaksai, bet saprotams, ka tas ir tikai īslaicīgs risinājums," viņš norādīja.

Izveidojusies situācija neapmierina arī pašvaldības, tāpēc Jelgavas pilsētas un Jelgavas novada Civilās aizsardzības komisijas sēdē tika pieņemts lēmums nosūtīt iebildumu vēstuli atbildīgajām amatpersonām un jaunajai Saeimai.

"Šis nav risinājums, šis slīdošais grafiks. Nu, nevar degt pēc grafika. Pat ja pašvaldība gribētu izveidot kādu brīvprātīgās ugunsdzēsības vienību, tas ir laiks, nauda un enerģija. Tāpat kā VUGD ir vajadzīgi cilvēki. Tāpēc mēs redzam, ka šis nevar notikt vienā dienā, paziņojot televīzijā. Tāpēc mēs gribam vērsties pie Latvijas parlamenta ar lūgumu šo jautājumu pārskatīt," stāstīja Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis ("Latvijas attīstībai").

Pašreiz īslaicīgi slēgti visā Latvijā ir 18 VUGD posteņi. Nākamnedēļ par šo jautājumu diskutēšot arī Latvijas Pašvaldību savienība, bet jau tagad esot vienošanās jaunajai valdībai prasīt, lai finansējums glābējiem būtu viena no nākamā gada prioritātēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article