Jelgavas novada priekšsēdētājs iztur opozīcijas rosināto neuzticības balsojumu

1 year ago 1162
ARTICLE AD BOX

Šodien, 18:16

Autori: Zemgales reģionālā televīzija

Lasmaņa atstādināšanu rosināja septiņi opozīcijas deputāti no "Jaunās Vienotības", Latvijas Zaļās partijas un Latvijas Zemnieku savienības. Viņuprāt, iemesli mēra maiņai esot daudz.

"Argumenti šī lēmuma pieņemšanai krājās jau ilgāku laiku, un pēdējais piliens bija Finanšu komitejas sēde, kas norisinājās aizpagājušajā nedēļā piektdien, un faktiski šī sēde tika organizēta tā, lai deputātiem nebūtu vispār iespējas iepazīties ar dokumentiem," stāstīja Jelgavas novada domes deputāts Uldis Ainārs ("Jaunā Vienotība").

Tikmēr Lasmanis pārmetumus noraida un šīsdienas balsojumu uztver vienīgi kā politisku gājienu.

"Tādi oficiālu, nekādu paziņojumu par to, kas būtu līdz galam neizdarīts jeb kaut kādi pārkāpumi manā darbībā, nav izteikti no opozīcijas puses, bet, protams, es to vērtēju kā vēlmi destabilizēt pašvaldības darbu," vērtēja Lasmanis.

Viens no opozīcijas pārmetumiem ir par ieilgušo Ozolnieku ledus halles "Ozo" tiesvedību – šis process ilgst no 2021. gada, kur pamatā ir runa par ledus halles īpašumtiesību nostiprināšanu uz pašvaldības vārda.

"Dažiem deputātiem bija zināma informācija par to, ka Madars Lasmanis ir sodīts par paskaidrojuma nesniegšanu tiesai. Šo dokumentu es precīzi neesmu redzējis, bet uz jautājumu, vai šī informācija ir pareiza, Lasmaņa kungs atbildēja, ka – jā, viņš ir sodīts. Un šeit es saredzu, ka ir vairāki apstākļi, kas liecina par konkrētas personas, konkrētu personu grupu ieinteresētību šīs lietas zaudēšanā," sprieda Ainārs.

Amatā palikušais novada domes priekšsēdētājs gan sacīja, ka šajā lietā varētu būt izlīgums. "13. februārī ir kārtējā tiesas sēde. Šobrīd mēs esam panākuši tādu mutisku vienošanos ar abām pusēm, ka mēs šajā lietā varētu izlīgt un šis jautājums ir jāizskata domes sēdē," klāstīja Lasmanis.

Tomēr noprotams, ka opozīcija ar šīsdienas balsojumu nesamierināsies un turpinās uzstāt uz vadības maiņu novadā.

Tikmēr uzrunātie vietējie iedzīvotāji par to, ka bijis uzticības balsojums, īsti neko nezināja. Arī par līdzšinējo mēru nevarēja neko daudz pateikt.

Marta un Ļuba, Jelgavas novada iedzīvotājas:  "Oi, mēs nedzirdējām. Mēs neesam dzirdējušas. Mēs viņu nezinām."

Jānis, Jelgavas novada iedzīvotājs: "Agrāk tā nebija. Kad Ozolnieki bija Ozolnieki, kad nebija Jelgavas domei pievienots, tad kulturāli bija, tagad viss bardaks."

Par Lasmaņa palikšanu amatā balsoja 11 deputāti, par viņa atstādināšanu bija septiņi politiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article