Jelgavas apkaimē plāno divas krematorijas

2 years ago 2957
ARTICLE AD BOX

Pie esošajām un plānotajām kapsētām vietu zemes klēpī Jelgavā varēšot nodrošināt vien nākamos 10–15 gadus, tāpēc 15 000 kvadrātmetrus (m2) liela pašvaldībai piederoša zeme  apbūves tiesību izsolē  krematorijas izbūvei nodota SIA"Krematoriju apvienība" rīcībā. Neapmierināti ar krematorijas izbūvi ir apkaimes iedzīvotāji, kuri novembra sākumā apstrīdēja jau apstiprināto būvniecības ieceri, jo, viņuprāt, tā samazinās nekustamā īpašuma vērtību, sabojās jau tā necilo grants ceļu, un neesot arī pietiekami izdiskutēta ar sabiedrību.

"Protams, ka nebija nekādas sabiedriskās apspriešanas, jo plānotā teritorija ir paredzēta apbedījuma vietām. Tā skaitās kapu teritorija, tomēr mēs cerējām uz kaut kādu pašvaldības pretimnākšanu un ieinteresētību sabiedrības viedoklī," teica apkaimes iedzīvotāja Laura Bagātā.

Ceturtdien, 25. novembrī, apstrīdēto krematorijas būvniecības ieceri  deputāti skatīja vēlreiz, tomēr savu lēmumu atļaut būvēt krematoriju Zālītes ielā nemainīja.

"Ja jau process iet, tad jābūt precīzam argumentam, uz ko atsaukties. Tā ir tā atšķirība starp privātas personas tiesībām un publiskas personas tiesībām. Viņu iesniegumos tika uzrakstīts, lai dod papildu argumentus.

Diemžēl ne juristi, ne vides speciālisti, ne arī būvvalde neatrada, ka būtu papildus kāds nezināms arguments iesniegts klāt," sacīja Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods (Nacionālā apvienība).

Iedzīvotāji par šādu lēmumu neesot pārsteigti, tomēr apsvēršot iespēju griezties tiesībsargājošajās institūcijās.

Tikmēr šonedēļ sabiedriskā apspriešana krematorijas būvniecībai izsludināta arī Jelgavas novadā. Kulta ēku, kurā paredzēta arī krematorija, uzņēmējs SIA "Silabites", balstoties uz SIA "Silababītes" uzdevumu, plāno būvēt Jelgavas–Iecavas šosejas malā Salgales pagastā, apmēram desmit kilometrus no iecerētās krematorijas Jelgavas pilsētā.

"Uzņēmējiem tādi plāni ir, bet vietējie īsti apmierināti nav, jo man no mājas tas ir kādi 170 metri, tur pāri ceļam 150 metri no mājas. Cik es zinu, tad apkārtējie iedzīvotāji ir noskaņoti pret," atzīmēja Salgales iedzīvotājs Māris Benķis.

Sazināties ar kulta nama būvniecībā iesaistītajiem uzņēmējiem "ReTV" neizdevās, bet  uzņēmējs, kurš krematoriju būvēs Jelgavā, telefonsarunā skaidroja, ka konkurents viņu plānus neietekmēšot.

"Vienkārši situācija apbedīšanas nozarē mainās par labu kremācijām, un tas ir normāli. Es redzu tā, ka katrā lielpilsētā, republikas līmeņa pilsētā ir jābūt vismaz vienai krematorijai," norādīja SIA "Krematoriju apvienība" valdes loceklis Edgars Timpa.

Sabiedriskā apspriešana par kulta ēkas būvniecību Salgalē, atšķirībā no Jelgavas pilsētas, izsludināta, jo pašreiz zemes gabals pēc izmantošanas mērķa ir lauksaimniecības zeme. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article