Jelgavā siltumenerģijas tarifs no septembra pieaugs par 26,9%

1 month ago 340
ARTICLE AD BOX

Tarifa kāpums ir saistīts ar kurināmā cenu pieaugumu.

Komersants SIA "Gren Jelgava" skaidro, ka Jelgavā apmēram 95% no centralizētajai siltumapgādei nepieciešamās siltumenerģijas tiek saražota no atjaunojamā energoresursa - šķeldas. Nelielā apjomā tiek izmantota arī dabasgāze.

Kompānijā atzīmē, ka šķeldas cenas salīdzinājumā ar dabasgāzi vienmēr ir bijušas stabilākas un arī šobrīd to kāpums ir mērenāks - šķeldas cenas ir vidēji četras reizes zemākas nekā dabasgāzei. Pašreizējā tirgus un ģeopolitiskajā situācijā pasaulē arī šķeldas tirgus cena turpina būtiski pieaugt, un tas palielina siltumenerģijas ražošanas izmaksas, kas veido 60% no siltumenerģijas gala tarifa. Tādēļ uzņēmumam nepieciešams pārskatīt siltumenerģijas tarifu, ņemot vērā šķeldas cenas pieaugumu nākamā rudens-ziemas periodam.

SPRK ir piešķīris "Gren Jelgava" atļauju kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tādēļ gadījumā, ja kurināmā cenas samazināsies, "Gren Jelgava" siltumenerģijas tarifu attiecīgi pārskatīs un samazinās, piemērojot klientiem zemāku siltumenerģijas tarifu.

"Gren Jelgava" apgrozījums pagājušajā gadā bija 10,664 miljoni eiro, kas ir par 17,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa sasniedza 1,576 miljonus eiro, kas ir par 2,1 reizi vairāk nekā 2020.gadā, liecina informācija "Firmas.lv". Uzņēmums reģistrēts 2003.gadā, un tā pamatkapitāls ir 2,223 miljoni eiro. Kompānija pieder Nīderlandes "Gren Holding Company".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article