Jelgavā sieviešu ar invaliditāti biedrība piketā aicina neatņemt mājas

2 years ago 2233
ARTICLE AD BOX

Piketētāji pauda vilšanos par nesakārtoto infrastruktūru un arī par to, ka uz jaunajām mājām jāpārceļas, pirms tās pilnībā pielāgotas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Viņuprāt, domnieku lēmums ir nepārdomāts.

"Tur ir tā, ka no jebkura autobusa jāiet pāri četrām pilsētas "dzīvākajām" ielām. Tas ir viens. Otrs, trotuāri tur vispār ir šķībi un greizi,"

pastāstīja organizācijas "Zvaigzne" vadītāja Dzintra Saulkalne.

"Kaut kā jau var, kaut kā jau arī šķūnī mēs varam visu ko darīt. Bet jādara, lai cilvēks ir apmierināts," piebilda dalībniece Rudīte Grīnvalde.

Pie piketētājiem iznākusī domes vadība gan ir pārliecināta, ka organizācija vienkārši nesaredz ieguvumus, jo par jaunajām telpām nebūšot jāmaksā. Piekāpties piketētājiem domes vadība gan negrasoties. 

"Mēs strādājam šobrīd pie telpu iekārtošanas. Tādas, kā mēs vienojāmies un kas ir jādara. Tad ko – mēs pārtrauksim tagad šo telpu iekārtošanu? Taču nē," izteicās Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš (Zaļo un Zemnieku savienība).

Sieviešu invalīdu biedrība uz ēku, kas atrodas netālu no dzelzceļa stacijas un kur piestāj teju visi pilsētas autobusi, pārcēlās aptuveni pirms 15 gadiem. Gadā telpu īre izmaksā nedaudz vairāk kā 1000 eiro. Mājvietas uzturēšanai tiekot izmantoti gandrīz visi līdzekļi, ko pašvaldība piešķir organizācijai. Tomēr ierasto vidi sievas mainīt tāpēc negribot. 

Piemēram, dalībniece Aija Auniņa neapmierināta, ka vienās telpās strādā vairākas biedrības. "Vai tas ir darbs?" viņa retoriski jautā.

Jaunajā nevalstisko organizāciju mājvietā katra savā telpā jau darbojas vairāk nekā 23 biedrības. Arī "Zvaigznei" paredzēta sava telpa, kas būšot pieejama katru dienu 12 stundas dienā.

Invalīdu biedrības "Ēdelveiss" vadītājs norādīja, ka pirmajā stāvā ratiņkrēslā pieejamas visas telpas. Nokļūt augšstāvos gan pašreiz nav iespējams. 

"Tas tiek darīts. Ne visu uzreiz. Protams, gribētos jau uzreiz iebraukt gatavā mājā, lai viss būtu, bet pagaidām  ir nelieli trūkumi,"

stāstīja biedrības "Ēdelveiss" priekšsēdētājs Vadims Račiks.

Sabiedrības integrācijas pārvaldes vadītāja skaidroja, ka izmantot varēšot arī pilsētas speciālo transportu.

Tieši pašreizējā "Zvaigznes" mājvietā pirms 15 gadiem dome bija iecerējusi izveidot kopīgu mājvietu pilsētas nevalstiskajām organizācijām, bet tagad domas mainījusi. Domes priekšsēdētājs gan ir izvairīgs par domei piederošās Pasta ielas ēkas nākotni, norādot, ka ēka tiks izmantota un, iespējams, tur būs jauniešu centrs.

Sieviešu invalīdu biedrībai uz jaunajām mājām jāpārceļas nākamo divu nedēļu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article