Jelgavā pie veikala piekauj bezpajumtnieku; garāmgājēju vienaldzība raisa neizpratni

10 months ago 2576
ARTICLE AD BOX

Šodien, 16:27

Autori: Linda Spundiņa (Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnāliste)

Jelgavā pie veikala piekauj bezpajumtnieku, taču garāmgājēji ir vienaldzīgi

Jelgavnieki bezpajumtniekus bieži mana pie pilsētas centrā esošā veikala. Latvijas Radio uzrunātās jelgavnieces pat atpazina sociālajos tīklos izplatītajā kautiņa video redzamo uzbrucēju.

Arī Jelgavas pilsētas pašvaldības policistiem tie ir bieži klienti, sacīja policijas pārstāve Līva Elizabete Lāce: “Jelgavas pašvaldības policijas Operatīvās vadības nodaļā tika saņemta informācija no “Vivo” centra apsarga par pie ieejas notiekošo bezpajumtnieku konfliktu. Patruļpolicija nekavējoties devās uz notikuma vietu, kur tika konstatēta cietusī persona, kur tobrīd neatliekamo palīdzību sniedza Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.”

Cietušais Valsts policijai paskaidrojis, ka viņam nekādu pretenziju nav, esot tikai nokritis. Kamēr bezpajumtniekam sniedza neatliekamo palīdzību, pašvaldības policija aizturēja trīs vainīgos.

Policijas pārstāve Lāce norādīja: “Aizturētās personas ir pašvaldības policijas pastāvīgi zināmi bezpajumtnieki, kuri pēc šī konflikta tika aizturēti un nogādāti medicīniskajā atskurbtuvē ar nodošanu Valsts policijai tālākai lietas izskatīšanai.”

Policiju izsauca veikala apsargs, savukārt aculiecinieka video redzams, kā garāmgājēji noskatās un neiesaistās.

Daļa Latvijas Radio uzrunāto jelgavnieku pauda neizpratni par garāmgājēju vienaldzību, citi norādīja, ka būtu saukuši policiju.

Valsts policija aicina iedzīvotājiem šādās situācijās nevilcinoties zvanīt likumsargiem un vērsties pie apsarga.

Savukārt centra "Dardedze" vadītāja Agnese Sladzevska Latvijas Radio norādīja, ka šī situācija liecina par sabiedrības vienaldzību. “Tik ilgi, kamēr tas neattiecas uz mani, man nav pienākuma rīkoties un iesaistīties,” piebilda Sladzevska.

Centra “Dardedze” vadītāja atzīmēja, ka šādas situācijas diemžēl ir ikdiena gan pieaugušo, gan bērnu starpā, tāpēc par to ir daudz jādiskutē. Tāpat Sladzevska pauda, ka ir “ārkārtīgi skumji”, ka šādas situācijas notiek laikā, kad pastiprināti tiekot domāts par nevardarbīgas sabiedrības izturēšanās veicināšanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article