Jelgavā jaunā tirgus būvniecības termiņu pagarina vēl par diviem gadiem

10 months ago 1161
ARTICLE AD BOX

Šodien, 12:46

Autori: Edgars Kupčs (Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondents)

Jelgavas dome ar uzņēmuma atdošanu privātās rokās pazaudējusi gan kapitālsabiedrību, gan pašu tirgu

Kad pirms sešiem gadiem ar aizdomīgu domes lēmumu pašvaldības kapitālsabiedrība "Jelgavas tirgus" tika būtībā nodota privātās rokās, galvenais vairākuma akciju atdošanas mērķis bija trīs gadu laikā pie stacijas uzcelt jaunu tirgu un autoostu. Kopš tā laika Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) vadītā dome vienu reizi uzņēmējam jau iedevusi viņa paša prasīto trīs gadu pagarinājumu. Līdz šodienai.

Vēl gada sākumā pašvaldības izpilddirektore Irēna Škutāne apgalvoja, ka tirgus būs gatavs. Tomēr šodien pie Jelgavas stacijas nav nedz jaunas autoostas, nedz tirgus.

"Visus savus jautājumus sūtiet uz oficiālo e-pastu. Izskatīsim, novērtēsim. Paldies, visu labu," telefonsarunā ar Latvijas Radio sacīja Vladimirs Šalajevs, kurš ir vadītājs vairāku uzņēmumu shēmai, ar kuras palīdzību un Jelgavas domes balsojumu pašvaldības uzņēmuma kontrolpakete nonāca privātās rokās ar norunu, ka ar sešu miljonu eiro investīcijām tiks uzcelts jauns tirgus. Firmai nosūtītais e-pasts līdz šim ir palicis neatbildēts.

Ne tik lakonisks, bet arī bez īpašas argumentācijas ir uzņēmuma kārtējais prasījums Jelgavas domei, lai tirgus celšanu tā pagarina vēl par trim gadiem. Šajā reizē vainīga izrādījusies pandēmija un policijas sāktais kriminālprocess par tirgus iespējamo tā saukto prihvatizāciju.

Jelgavas domes opozīcija ir kategoriski pret kārtējo termiņa pagarināšanu. "Jau pašā sākumā tika pieļauta apzināta, stratēģiska nolaidība, atdodot šo pasākumu kompānijai ar minimālo pamatkapitālu. Netika noslēgts arī nekāds līgums, un pašlaik izskatās, ka pašvaldības dome ir nolikta ķīlnieka pozīcijā. Viens no lielākajiem kurioziem ir tas, ka kriminālprocess ir viens no argumentiem, kāpēc jāpagarina būvniecības termiņš," teica deputāts Gunārs Kurlovičs no Latvijas Reģionu apvienības.

Ģenerālprokuratūras pārstāve Ieva Šomina vien atklāja, ka lietā turpinās kriminālvajāšana, bet "kādi jaunumi varētu būt septembrī".

Sašutums par domes darījumu un pašreizējo ļaušanos uzņēmēja iegribām dzirdams biedrības "Jelgavas attīstībai" līdera Jāņa Āboliņa balsī. "Manuprāt, tā ir diezgan liela nekaunība. Trīs gadu termiņš ir daudz, daudz par daudz, ja vispār var būt runa par kaut kādu pagarināšanu. Maksimums, ko var dot, tas ir viens gads, ar stingriem nosacījumiem. Katrā ziņā, lai tas paliek šīs domes deputātu atbildībā, lai pēc gada, ja nav, tad ir kaut kāda atbildība arī šiem domes deputātiem, kas būs lēmuši [par termiņa pagarinājumu]."

Līdz kriminālvajāšanai nonākušais domes un privātuzņēmēja darījums var izskaidrot gan komersanta kavēšanos ar tirgus celšanu, jo notiesājoša sprieduma gadījumā no investīcijām nebūtu jēgas, gan domes "zaļzemnieku" un Nacionālās apvienības politiķu bezierunu paklausību uzņēmējam, jo paši arī līdzdarbojušies darījumos pirms sešiem gadiem.

Komentāru par sešos gados neuzcelto Jelgavas tirgu Latvijas Radio lūdza arī pilsētas domei. Vadība runāt deleģēja ZZS ilggadējo deputātu Vili Ļevčenoku, kas ir gan politiķis, gan arī pašvaldības galvenais speciālists projektu realizācijas jautājumos. 

Intervija ar Jelgavas domes deputātu Vili Ļevčenoku

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article