Jauno automehāniķu konkursā noskaidro labākos profesionālo skolu audzēkņus

1 month ago 295
ARTICLE AD BOX

Šodien, 19:28

Autori: Artūrs Oļševskis (LTV Ziņu dienests)

Piektdien sākusies izstāde "Skola 2024". Kamēr daudzi jaunieši ieradās, lai iepazītu dažādu skolu izglītības programmu piedāvājumus, tikmēr 64 jaunieši no 16 dažādām tehniskajām skolām sanāca, lai noskaidrotu 12 labākos, kuri sacentīsies par vienu vietu starptautiskā Jauno automehāniķu konkurs finālā. Tajā piedalās audzēkņi no visām Latvijas skolām, kurās apmāca jaunos automehāniķus.

"Automehāniķa profesija ir līdzīga kā mediķa profesija. Tev visu laiku ir jāmācās, visu laiku attīstās tehnika, mehānika, elektronika, un nekas nestāv uz vietas," stāstīja Jauno automehāniķu konkursa starptautiskā projekta vadītājs Armands Umbraško.

Uz konkursa otro kārtu devās četri audzēkņi ar augstāko punktu skaitu pirmās kārtas testā. Tajā nebija skaita ierobežojuma, un šogad konkursā ir vairāk nekā 400 dalībnieki.

Piektdien testam tika dota stunda, bet visu laiku neizmantoja neviens.  

"Ne visai labi, tāpēc, ka angļu valodas zināšanas nav perfektas. Šeit gandrīz puse jautājumu bija angļu valodā," savu veikumu novērtēja Rīgas Valsts tehnikuma audzēknis Vitālijs Zakļevskis.

"Jautājumi bija par dažādiem automašīnu mezgliem, to uzbūvi, darbības principiem un parametriem," stāstīja Jelgavas tehnikuma audzēknis Toms Samaļons.

Liepājas un Jelgavas tehnikuma pedagogi vērtēja, ka interese par automehāniķa profesiju ir stabila un skolas pat veido konkursus audzēkņu uzņemšanai.

"Interese par šo profesiju ir nemainīga, jo uz ceļiem automobiļi ir, servisi ir un veidojas," norādīja Jelgavas tehnikuma profesionālās izglītības skolotājs Aivars Granskis.

Taču skolotāji atzina, ka, lai skolēniem dotu pilnvērtīgas zināšanas, svarīgs ir izglītības iestādes materiālais nodrošinājums un to vienmēr ir vēlams uzlabot.

"Mēs mācām kaut ko četriem gadiem uz priekšu. Mums ir jāiemāca tas, kas būs pēc četriem gadiem jau, viņam ir jābūt gatavam reālai dzīvei," sacīja Liepājas Valsts tehnikuma vadošais automehāniķu skolotājs Artūrs Bunka.

Audzēkņi novērtē skolā gūtās zināšanas un teic, ka tās noder, taču praktiskas iemaņas gūst arī pašmācības ceļā.

"Gan mājās, gan servisos, gan pats savā garāžā… savu mašīnu remontēju, radinieku, mammas, tēta mašīnu ik pa laikam," atzina Malnavas koledžas audzēknis Daniels Košļevs.

Nacionālais fināls 12 labākajiem piektdienas sacensību dalībniekiem notiks maija vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article