Izraudzīti pasažieru pārvadātāji 7 reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļās Latvijā

4 weeks ago 208
ARTICLE AD BOX

Divās no septiņām reģionālo pārvadājumu maršruta tīkla daļām par konkursu uzvarētājiem atzīts "Latvijas sabiedriskais autobuss". Šim uzņēmumam uzticēts pārvadājumus veikt Gulbenes, Alūksnes, Balvu un Ventspils apkārtnēs. Madonas pusē – pārvadātājam "Normai -A", bet Jelgavas un Dobeles pusē – "Talsu Autotransports".

Vietējie uzņēmumi turpinās darbu Valmieras pusē – "VTU Valmiera", Talsu, Tukuma pusē – "Tukuma auto", bet Rēzeknē – "Rēzeknes autobusu parks". 

"Latgalē viss paliek pa vecam. Ludzas novadā paliek tie paši šoferi un vadītājs tas pats. Rēzeknē paliek tie paši šoferi un vadītājs tas pats. Arī mūsu partneris paliek tie paši, šoferi tie paši. Nekas nemainās," sacīja AS "Rēzeknes autobusu parks" īpašnieks Vasilijs Smuļs.

Pavisam bez pārmaiņām pilnībā gan neiztiks. Pārvadājumiem jākļūst mūsdienu prasībām piemērotākiem, ērtākiem pasažieriem. Lai to panāktu, pirmkārt, jāiepērk jauni autobusi.

Piemēram, "Rēzeknes autobusa parkam" jāatsakās gan no 25 gadus vecā autobusa, kas vēl pirms deviņiem mēnešiem piedalījās satiksmē, bet no piecus gadus veciem autobusiem.

"Pilnīgi nomainām parku simtprocentīgi. Mums no pirmās dienas, kad sāksim strādāt, būs viens gads vidējais vecums [autobusam]," pastāstīja Smuļs.

Šobrīd sarunas par autobusu piegādi tiek veiktas ar diviem ražotājiem, darījums būs vairākus miljonus vērts, bet to, tieši cik autobusi jāiegādājas, "Rēzeknes autobusu parkā" neatklāj. Kā tas izdosies un kad jaunie autobusi sāks ripot, jāseko Autotransporta direkcijai.

"Mums ir pietiekoši stingra kārtība iekšēja, kura vēl tagad ir pastiprināta pēc tām nebūšanām, kas notika ar [loti] "Ogre, Aizkraukle". Visticamāk, ka šī pakalpojuma uzsākšana varētu sākties pēc kāda gada ar asti, visticamāk, tas varētu būt 2024. gada sākums," sacīja Autotransporta direkcijas pārstāvis Viktors Zaķis.

Tas izdosies, ja konkursu rezultātus nepārsūdzēs. "Man ir informācija, ka pie šīs vērtēšanas ir ķērušies, bet, lai pārsūdzētu, ir jābūt kādai smalkākai informācijai, lai saprastu visu šo procesu. Jo jāsaprot, ka process ir vilcies 10 mēnešus," norādīja Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas prezidents Ivo Ošenieks.

Apstrīdēt Iepirkumu komisijas lēmumu varēs līdz 16. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article