Izbeidz ar mātes un jaundzimušā bērna nāvi saistītās draudzes darbību

1 year ago 1075
ARTICLE AD BOX

Augstākā tiesa paziņojumā medijiem informēja, ka Senāta Civillietu departaments 12.aprīlī izskatīja "Pirmās Evaņģēliskās Jēzus draudzes" kasācijas sūdzību par Vidzemes apgabaltiesas 20.janvāra spriedumu, un nolēma atteikties ierosināt kasācijas tiesvedību lietā.

Senāts secināja, ka kasācijas sūdzības argumenti neradīja pamatu uzskatīt, ka pārsūdzētajā spriedumā ietvertais lietas rezultāts ir nepareizs un ka lietai ir būtiska nozīme vienotas tiesu prakses nodrošināšanā.

Līdz ar Senāta lēmumu stājas spēkā spriedums, ar kuru apmierināta prasība par "Pirmā Evaņģēliskā Jēzus draudze" darbības izbeigšanu.

KONTEKSTS:

2020.gada martā toreizējais ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers tiesā iesniedza prasību par "Pirmā Evaņģēliskās Jēzus draudzes" darbības izbeigšanu. Tā ir draudze, kurā 2019.gada maijā dzemdību laikā nomira 21 gadu veca sieviete un viņas jaundzimušais. Sievietei reliģiskas pārliecības dēļ netika nodrošināta medicīniskā palīdzība.

Pirmajā instancē tiesa prasību noraidīja, izsakot draudzei brīdinājumu. Prokuratūra spriedumu pārsūdzēja,  un, izskatot lietu apelācijas kārtībā, Vidzemes apgabaltiesa nosprieda ģenerālprokurora prasību apmierināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article