«Gaso» desmitgades attīstības plānā – 10 miljonu eiro investēšana projektos ik gadu

10 months ago 565
ARTICLE AD BOX

Šodien, 12:31

Autori: Zane Eniņa (Latvijas Radio Ziņu dienesta korespondente)

"Gaso" ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas nodrošina gāzes sadales tīklu drošību, tehniskos pakalpojumus un gāzes patēriņa uzskaiti. Pirms nepilna mēneša uzņēmumu iegādājās Igaunijas gāzes kompānija "Eesti Gaas", tādējādi kļūstot par vienīgo "Gaso" akcionāru.

Nākamās desmitgades attīstības plānā "Gaso" dažādos projektos paredzējis investēt vidēji 10 miljonus eiro ik gadu.

Arī līdz Krievijas iebrukumam Ukrainā un kara izraisītajai ekonomiskajai krīzei "Gaso" investīcijas dažādos infrastruktūras uzlabojumos bijušas ievērojamas, 2021. gadā pat tuvojušās 12 miljoniem, taču pagājušajā gadā samazinātas, un salīdzinoši mazākas plānotas arī pāris nākamajos gados.

"Gaso" pārstāve Jūlija Siliņa par investīciju plāniem

Pēc AS "Gaso" pārstāves Jūlijas Siliņas teiktā, vislielākās investīcijas plānotas gāzes sadales sistēmā, piemēram, cauruļvadu remontā un atjaunošanā, taču

būtiska investīciju sadaļa ir arī sistēmas digitalizācija – arī ar nolūku to padarīt ērti lietojamu klientiem, būtībā norēķinos ieviešot pašapkalpošanos.

Savukārt "Gaso" plānotās attīstības teritorijas – vietas, kur paredzams visvairāk jaunu pieslēgumu – ir Rīga un Pierīga.

"Gaso" Gāzapgādes attīstības departamenta vadītāja Ināra Laube par jaunajiem pieslēgumiem

Arī līdz šim 60–65% jauno pieslēgumu bijuši Rīgā. Tai seko Jūrmala ar 8–10% pieslēgumu un Jelgava un tās apkaime – 5–8% no jauno pieslēgumu kopuma.

"Gaso" dati gan liecina, ka pagājušajā gadā jaunu pieslēgumu skaits – visticamāk, arī krīzes un dārdzības ietekmē – samazinājies par 35%. 

Vēl gadu iepriekš "Gaso" fiksēja jauno pieslēgumu skaita rekordu pēdējos 15 gados – 1036 jauni pieslēgumi.

Komentējot jautājumu, vai investīcija varētu atspoguļoties gāzes tarifu pieaugumā, uzņēmumā norādīja – plānā prognozēts, ka no plāna realizācijas uz dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu pieaugumu ietekmes nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article