Dobeles novadā vētras skarto ēku remontiem izmaksāti gandrīz 200 000 eiro

11 months ago 726
ARTICLE AD BOX

Pagājušās pirmdienas vētra tiek uzskatīta par baisāko tuvākās vēstures laikā, un tā jo īpaši smagi tā plosījās Kurzemē, visvairāk skarot Dobeles un Jelgavas novadus. Tiek lēsts, ka Dobeles novadā ir virs 1600 cietušās mājsaimniecības un noteiktās kompensācijas ir līdz 3000 eiro.

Kopā izmaksājamā summa ir ap 5 miljoniem eiro, no kuras lielākā daļa būs valsts atbalsts no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Dobeles novada pašvaldība aicina novada iedzīvotājus vērsties Sociālajā dienestā, ja ir nepieciešams materiālais atbalsts pamatvajadzību nodrošināšanai – ja nepieciešama pārtika, ja salijušas mēbeles vai nepieciešama psihosociāla palīdzība. Lai saņemtu mājsaimniecībām pieejamo krīzes pabalstu vētras radīto seku novēršanai, iedzīvotāji ar iesniegumu aicināti vērsties Dobeles novada pašvaldības Sociālajā dienestā, pagastu pārvaldēs vai kādā no valsts un pašvaldības vienotajiem klientu apkalpošanas centriem novadā.

Iesniegumu iespējams iesniegt arī elektroniski, to elektroniski parakstītu nosūtot uz e-pastu: [email protected]. Iesniegumam klāt jāpievieno vētras radīto postījumu fotofiksācija.

KONTEKSTS:

Pirmdien, 7. augustā, Latvijā plosījās negaiss ar stiprām vēja brāzmām, vietām arī lietusgāzēm un lielgraudu krusu. Sākotnēji negaiss skāra Kurzemi un valsts centrālo daļu, īpaši smagus postījumus nesot Dobeles novadā, vakarā tas skāra Latvijas austrumu daļu.

Pērkona negaisa laikā Latgalē gājis bojā cilvēks, kuram uzkrita koks. Vēl astoņi cilvēki vētrā ir cietuši, cilvēkiem uzkrituši koki, vienā gadījumā – jumta gabals, cilvēki cietuši arī no krusas graudiem.

Šīs nedēļas vētras nodarītie postījumi pašlaik aplēsti 11 miljonu eiro apmērāValsts varētu uzņemties līdz 90% izmaksu vētras postījumu novēršanai pašvaldībās.  Individuālām dzīvojamām mājām varētu būt pieejams vienreizējais atbalsts līdz 3000 eiro, nepārsniedzot 20 eiro par kvadrātmetru.  Savukārt daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem atbalsts būtu nodrošināts 20 eiro par kvadrātmetru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article