Ar vētras postījumiem un atbalstu iedzīvotājiem vietvaras tiek galā pašas

2 years ago 1392
ARTICLE AD BOX

Ar vētras postījumiem vietvaras tiek galā pašas

Pēdējās nedēļas laikā Latvijā piedzīvotas vienas no spēcīgākajām vētrām šajā gadsimtā. Lai gan stiprākās vēja brāzmas fiksētas Liepājā un Rīgā, negantās vētras postījumi bijuši arī citās vietvarās, kur lielākoties cieta privātīpašumi.

Vairākās Latvijas Radio uzrunātās pašvaldībās atzīmēja, ka tās palīdz iedzīvotājiem tikt galā ar grūtībām. Tā, piemēram, Jelgavas novada Jaunpēterniekos, kur cietusi divstāvu daudzdzīvokļu māja, ēkas iedzīvotājiem nodrošināts pagaidu miteklis.

Novada domes vadītājas vietniece Ilze Vītola sacīja: "Ir skaidri zināms, ka jumta izmaksu segšanā iesaistīsies arī pašvaldība, jo konkrēti šajā mājā trīs dzīvokļi piederēja pašvaldībai. Ja tas būs nepieciešams, mēs noteikti atbilstoši saviem saistošajiem noteikumiem sniegsim palīdzību no sociālā dienesta puses kā personām, kuras ir cietušas šajā stihijas nelaimē."

Viņa informēja, ka pārsvarā visus darbus pašvaldība spējusi izdarīt pašu spēkiem un tikai vienā gadījumā nācies saukt palīgā privātu uzņēmumu, kas palīdzējis novākt nolūzušu varenu koku.

Savukārt palīdzība no valsts novadam neesot vajadzīga.

Līdzīgi izteicās arī Jūrmalā, kur par spīti postījumiem pludmalē, kā arī privātajās un pašvaldības teritorijās, vietvara palīdzību no valsts negrasās lūgt.

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldības direktors Edgars Stobovs Latvijas Radio norādīja: "Primāri jau cenšamies ar savu saimniecību tikt galā paši, jo uz valsts atbalstu mēs jau īpaši arī tā neceram."

Vaicāts, kāpēc necer, Stobovs paskaidroja: "Līdz šim neesam neko tādu arī saņēmuši. Saimniecība ir pietiekami labi sakārtota – gan īpašumi ir apdrošināti, gan [ir] līgumi, kas ir noslēgti gan ar privātajām kompānijām, kas uzkopj pilsētu. Mēs neredzam nekādu problēmu."

Par vētras radīto postījumu izmaksām Stobovs norādīja, ka vietvara tās vēl rēķina,

taču jau tagad ir zināms, ka apgrūtinājumu pašvaldības budžetam tās neradīs.

Problēmu risināšanā vairākus tūkstošus eiro plāno veltīt Ādažu novads, kur pirmdien nopietni cietusi kāda daudzdzīvokļu māja. Vietvarā atklāj, ka ēkas iedzīvotājiem ir nodrošinājuši pagaidu dzīvesvietu, kas pašvaldībai izmaksās trīs tūkstošus eiro. Tikpat daudz dome plāno veltīt arī nama pagaidu jumtam. Savukārt ēkas atjaunošana varētu izmaksāt četras reizes vairāk. Taču, kā informēja domes pārstāvis Jānis Pārums, pašvaldība nevar segt izmaksas, kas domātas privātēkas atjaunošanai.

Vienlaikus viņš atklāja, ka katram ēkas iedzīvotājam pašvaldība varētu izmaksāt līdz 700 eiro, kas palīdzēs māju atjaunot.

Tikmēr iedzīvotāji ir sākuši vākt ziedojumus.

Lai noskaidrotu, kā ar vētras radītiem postījumiem tiek galā kopumā visas vietvaras, Latvijas Radio ir vērsies Latvijas Pašvaldību savienībā un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā, kur noskaidrojies, ka nevienas vietvaras palīgā saucienu tās nav saņēmušas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article