Aizupes pamatskolā ilgu laiku nav vēstures skolotāja

1 year ago 1827
ARTICLE AD BOX

Aizupes pamatskola pirms 18. novembra ir saposta svētku rotā. Arī skolēni par godu Latvijas dzimšanas dienai piesprauduši sarkanbaltsarkanās lentītes. Tomēr īsta vēstures stunda šajā mācību gadā vēl neesot bijusi, jo līdzšinējā skolotāja, kurai Aizupe bijusi otrā darba vieta, no darbu apvienošanas vasarā atteikusies. Skolēni par to nepriecājoties.

“Tik, cik mums pastāsta kādās atsevišķās stundās, kur ir “Zoom” ar kādiem speciālistiem, tik arī ir. Īstenībā bēdājos, tāpēc, ka nevar dabūt atzīmes. Un, ja 9. klasē atnāks tā skolotāja, tad mums būs grūtāk ar mācībām vēsturē,” pastāstīja Aizupes pamatskolas 8. klases audzēknis Ričards.

Skola atrodas tikai dažus kilometrus no Jelgavas, kur var nokļūt arī ar pilsētas autobusu. Tomēr labā ģeogrāfiskā atrašanās vieta šoreiz nav palīdzējusi atrast vēstures skolotāju.

“Īstenībā grūti pateikt, kāpēc. Mēs tiešām apzvanījām gan Jelgavas skolas, gan Dobeles novada. Direktores vietniece pat uz Bausku zvanīja. Mēs esam LU fakultāti sazinājušies. Tiešām esam mēģinājuši visvisādas iespējas. Varbūt trūkums ir tas, ka mums ir dažas paralēlklases, un tāpēc mums ir 11 kontaktstundas, ko vienā dienā paņemt nevar,” stāstīja Aizupes pamatskolas direktore Zane Lange.

Dobeles un Bauskas novados, kā arī Jelgavas pilsētā vēstures skolotāji esot, un arī ar citu mācību priekšmetu skolotājiem tik lielu problēmu, lai ilgstoši nenotiktu stundas, neesot. Tomēr izglītības nodaļu vadītāji nebrīnoties, ka neviens skolotājs neesot gatavs uzņemties vēl kādu darbu.

“Nē, ar vēsturi un sociālām zinībām viennozīmīgi visi ir nodrošināti. Mēs varam diskutēt par to, cik skolotājiem ir liela slodze un cik viņiem ir laika strādāt ar bērniem individuāli, bet vēsture ir nodrošināta,” apliecināja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Tikmēr LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes dekāne, profesore Linda Daniela atzina, ka tas neesot pārsteigums. Pagājušajā gadā Latvijas Universitāte izsniegusi diplomu tikai diviem vēstures skolotājiem. Turklāt problēma esot ne tikai ar vēstures pedagogu trūkumu.

“Pašvaldību cilvēki, skolu direktori, izglītības pārvalžu vadītāji raksta mums un prasa: dodiet skolotājus, kaut tikai praksē. Bet mēs jau nevaram iedot to, kā mums nav. Kaut kādus mehānismus mēs šobrīd domājam, bet, jā, tā ir tendence. Tā ir briesmīga tendence. Es saprotu, ka jūs šobrīd interesē vēsture, bet tas nav stāsts tikai par vēsturi,” norādīja Daniela.

Aizupes pamatskolā gan šobrīd pavīdējis cerību stars. Uz vecāku emocionālo lūgumu sociālajos tīklos atsaukties vēstures pasniedzēju kaut vai tikai attālinātajām stundām atsaucība bijusi liela. Zvani esot saņemti gan no Ventspils, gan no kādas skolotājas, kura pašreiz dzīvo Lietuvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article