Aizkraukles novada četrās pilsētās un 18 pagastos kārtību uzturēs vien 10 policisti

1 month ago 184
ARTICLE AD BOX

Līdzšinējos sešos novados, kas tagad kopīgi veido jauno Aizkraukles novadu, kārtības uzraudzīšana bijusi ļoti atšķirīga. Citviet periodiski darbojies kārtībnieks, citviet bijis sadarbības līgums ar Valsts policiju, bet citviet darbojusies Pašvaldības policija. Nevienā vietā kārtības sargātāji gan neesot darbojušies diennakts režīmā.

Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš pastāstīja: "Tika organizēts darbs tā, ka viņi varēja organizētajos pasākumos piedalīties, kad tādi bija. Arī tagad, kad ir šie aizliegumi viņi piedalās. Naktī uz izsaukumiem viņi reaģē savas pilsoniskās atbildības vārdā īstenībā."

No nākamā gada jaunajā novadā sāks darboties jaunā Pašvaldības policija. Jaunais nolikums paredz, ka četrās novada pilsētās un astoņpadsmit pagastos kārtību uzturēs tikai desmit policisti, kas pēc būtības situāciju nemainīs. Piemēram, Aizkrauklē sēdošajiem inspektoriem tiks uzticētas rūpes par Aizkraukli, Jaunjelgavas pilsētu un pagastiem kā arī Skrīveriem.

Aizkraukles ielās uzrunātie iedzīvotāji lielākoties uzskata, ka tas nav pietiekami:

Jāskatās kārtība pilsētā. Kas notiek uz ielām, vai cilvēki ievēro noteikumus. (..) Es domāju, ka nepietiek.

Viņiem būtu jāstrādā arī vakaros. Noteikti vakaros.

Kā skaidroja pašvaldības izpilddirektors, sākotnēji bijusi doma par sešpadsmit inspektoru vietām, tomēr neesot izdevies panākt politisko vienošanos. Tomēr nākotnē korekcijas noteikti nāksies ieviest.

"Zinot, ka 2023. gadā būs jāsniedz atskurbināšanas pakalpojumi, tā būs sava korekcija, un nākošais video novērošana. Tiklīdz mēs koncentrēsim visa novada videonovērošanu vienā vietā, kas ir mūsu mērķis. Iespējams, ka mums būs jāizveido ekipāža 24/7, kas ievērojami palielinās štatu skaitu un izmaksas," noradīja Riekstiņš.

Atklātā konkursā par jauno Pašvaldības policijas priekšnieku izvēlēta līdzšinējā Kokneses novada dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anita Ozola, kura sacīja, ka esot juriste un darbu būtu mainījusi neatkarīgi no tā, vai tiktu izvēlēta šim amatam. Arī viņasprāt,  noteikti būšot jādomā par štata vienību palielināšanu Pašvaldības policijā.

"Mans redzējums ir tāds, ka katrā bijušajā novadā noteikti vajag divus policistus, lai viņi var arī patrulēt, jo patrulēšanā jāpiedalās diviem policistiem. Attiecīgi Aizkrauklē stipri vairāk, lai varētu nodrošināt dežūras," atzīmēja Ozola.

Plānu īstenošana gan lielākoties būšot atkarīga no piešķirtā finansējuma. 2021. gadam Aizkraukles novada Pašvaldības policijai plānoti ap 200 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article