Zemgalē vairāku policijas ekipāžu vietā veidos «reaģējošo» policistu

1 month ago 215
ARTICLE AD BOX

Šodien, 19:01

Autori: Zemgales reģionālā televīzija

Ceļu satiksmes negadījumi ir VP ikdiena. Pagājušajā nedēļā Saeima lēma, ka turpmāk par auto vadīšanu vai mācīšanu 1,5 promiļu reibumā un vairāk tiks uzsākts kriminālprocess. Tomēr neatbildēts paliek jautājums, vai policijai pietiks resursu preventīvajiem reidiem.

"Es precīzi neteikšu, bet vakanču skaits ir lielāks, nekā būtu normāli," atzina VP Zemgales reģionālās pārvaldes priekšnieks Lauris Arājs, norādot, ka situāciju varētu uzlabot VP reforma, kas pašlaik uzsākta Zemgalē. Reforma paredz pāreju uz modeli, kurā darbosies reaģējošais policists.

"Tas nemainīs darbinieku skaitu, bet tas mazinās to nepieciešamību vairākiem norīkojumiem uz vienu notikumu.

Tajā vecajā modelī patruļnieks, kuram nav šādu tiesību, konstatē, tad atbrauc ceļinieks, un konstatē, ka tur ir kriminālprocess, un, nedod dievs, uz turieni vēl jābrauc izmeklētājam. Mēs šos divus posmus izlaižam un, līdz ar to būs vairāk laika gan vieniem, gan otriem," klāstīja Arājs.

Mainīta tikšot arī struktūra, un, piemēram, Zemgalē pašreizējo sešu VP iecirkņu vietā tiks izveidoti trīs centri. Tādējādi Dobeles iecirknis tiks pievienots Tukumam, Bauskas – Jelgavai, bet Aizkraukles iecirknis Jēkabpilij.

Uzrunātie lauku iedzīvotāji gan bažījās par pārmaiņām un velk paralēles ar VUGD.

"Priekš kam? Būs tāpat, kā tos ugunsdzēsējus tagad. Nezinu, Aucē būs vai nebūs. Ja Aucē nav, tad tuvākā Dobele, un tad pēc stundas ieradīsies, ja kas," sprieda Ukru pagasta iedzīvotāja Olita.

Arī pašvaldību vadītāji par gaidāmo VP reformu nav iepriecināti, jo jau pašlaik gan Bauskas, gan Dobeles novadā ir tikai viena policijas ekipāža.

"Mēs jau vienmēr diemžēl redzam, ka pēc katras reformas dzīve nekļūst labāk, bet sliktāka. Šobrīd es neredzu, kur labums varētu būt Dobeles novadam, ja Dobeles novada policiju pievieno Tukumam. Un tas ir arī ārpus Zemgales plānošanas reģiona uz Kurzemi atkal. Tā kā šeit valsts pārvaldei būtu jāsāk ar to, lai būtu vienota reforma un vienoti apgabali," uzskata Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (Latvijas Zemnieku savienība).

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde. Jelgavas iecirknis

Foto: ReTV

VP Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks gan skaidroja, ka samazināsies tikai pašreizējo policijas iecirkņu vadība, un satraukumam neesot pamata.

"Situācija Tukumā ir labvēlīgāka, tad, apvienojot šos divus iecirkņus, ja diennakts tvērumā būs četri norīkojumi, [strādāsim], neskatoties robežas. Mēs neesam pašvaldības policija, mēs strādāsim bez robežām," uzsvēra Arājs.

VP jaunais modelis Zemgalē stāšoties spēkā no 1. decembra, bet nākamgad VP reforma tikšot īstenota arī Kurzemē un Latgalē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Read Entire Article