Meklēšanas forma

Lietusgāzes 11 °C Vēja vēsma, 1.4 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Vasarā veselības veicināšanas aktivitātes – katru dienu

Ritma Gaidamoviča
Jau ceturto gadu Jelgavā tiek realizēta Veselības veicināšanas programma. Jelgavniekiem neatkarīgi no vecuma ir iespēja apmeklēt dažādus bezmaksas treniņus, kā arī iedzīvotāji aicināti piedalīties izzinošās nodarbībās par emocionālo veselību un veselīgu uzturu. Vasaras sezonā katru dienu veselību veicinošas aktivitātes notiek pilsētvidē, un jāteic, ka šīs nodarbības ir ļoti apmeklētas. Portāls www.jelgavasvestnesis.lv video izzina, ko jelgavnieki domā par veselību veicinošajām aktivitātēm un kas viņus mudina tajās iesaistīties.

Pēc projekta datiem, nepilnu četru gadu laikā Veselības veicināšanas programmas aktivitātēs ir iesaistījušies 3336 dalībnieki – 2057 sievietes un 1279 vīrieši, no kuriem jaunākajam dalībniekam ir tikai daži mēneši, bet vecākajam – 90 gadu. «Fiziskā aktivitāte ir būtisks veselību ietekmējošs faktors jebkurā vecumā. Pietiekama fiziskā aktivitāte nepieciešama gan fiziskās, gan garīgās veselības veicināšanai. Tā stiprina balsta un kustību sistēmu, novērš trauksmi, depresiju un miega traucējumus,» atzīst Jelgavas pilsētas pašvaldības speciāliste veselības veicināšanas jautājumos Agita Dilāne.

Viņa atklāj, ka vidēji nedēļā mūsu pilsētā notiek 20 dažādas Veselības veicināšanas programmas aktivitātes, kurās iesaistās gan bērni, gan jaunieši, gan strādājoši, kā arī pilsētas seniori. «Vasaras sezonā akcents tiek likts uz āra aktivitātēm, kas notiek dažādās vietās pilsētā – gan Pārlielupē, gan centrā, kā arī otrpus pilsētai – pie Miezītes bibliotēkas –, cenšoties aptvert visu pilsētu,» norāda A.Dilāne.

Šovasar piedāvājums paplašināts arī ar bērnu un jauniešu aktivitātēm. Trīs reizes nedēļā Jelgavā notiek treniņi šai auditorijai, kas pamazām iegūst savu popularitāti. Tāpat pagājušajā nedēļā aizvadīta pirmā bērnu gaisa jogas nodarbība. «Jau pirmā nodarbība apliecināja, ka šī aktivitāte ir ļoti pieprasīta. Šobrīd tiek apsvērta iespēja rīkot vēl vienu papildu nodarbību,» stāsta A.Dilāne, skaidrojot, ka gaisa jogas nodarbībā, kas notiek trešdienās pie deju centra «Cukurfabrika», vietu skaits ir ierobežots. Nodarbībā var piedalīties 14 dalībnieki, tāpēc tai obligāti ir iepriekš jāpiesakās pa tālruni 27795685.

Jau drīzumā tiks izsludināta arī pieteikšanās Veselības veicināšanas programmas ietvaros rīkotajai bezmaksas vasaras nometnei skolēniem, bet reizē ar Piena, maizes un medus svētkiem 31. augustā Jelgavā jau trešo reizi notiks labsajūtas festivāls «ESI».

Savukārt jau rudenī veselības veicināšanas aktivitātes tiks papildinātas ar izzinošām lekcijām.

Foto: ekrānšāviņš

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti