Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Trešdiena, 2019. gada 20. FebruārisVārda dienu svin: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Titulu «Jelgavas kaķis 2017» iegūst meinkūnu šķirnes runcis Pīrs

www.jelgavasvestnesis.lv
Ar konkursa «Jelgavas kaķis 2017» laureātu apbalvošanu Zemgales Olimpiskajā centrā noslēdzās septītā specializētā kaķu izstāde Jelgavā – par šīgada jelgavnieku favorītu kļuva meinkūnu šķirnes runcis Pīrs, kurš Jelgavā viesojās pirmoreiz.

«Pīrs ir ļoti mīļš un paklausīgs kaķis – ja viņam kaut ko neatļauju, viņš ņem to vērā. Viņš ir arī ļoti pacietīgs un mierīgs. Man ir divi bērni, kuri mēdz viņu pamocīt, bet Pīrs vienmēr pacieš bērnu nešpetnības,» ar smaidu teic titula «Jelgavas kaķis 2017» ieguvēja Pīra saimniece Darja Nikolajeva. Viņa atklāj, ka Pīrs ir vien nedaudz vecāks par gadu, bet viņa svars jau ir sasniedzis teju 10 kilogramus, taču meinkūni aug un attīstās līdz pat četru gadu vecumam. «Pīram ļoti garšo svaiga gaļa – īpaši liellopu. Viņam arī patīk sēdēt uz lodžijas vai pie loga un vērot putnus, jo kā nekā viņš tomēr ir mednieks,» savu runci raksturo saimniece.

Savukārt otrās vietas ieguvējas Bengālijas šķirnes kaķenes Kendi saimniece Kristīne Bremze stāsta, ka kaķenei ļoti patīk cilvēki, un šo abu izstādes dienu laikā Kendi ļāvusi glāstīt sevi visiem bērniem. «Bengālijas šķirnes kaķiem ir 25 % savvaļas dzīvnieka asiņu, taču, Kendi savā raksturā ir ļoti mīļa un aktīva. Viņai patīk «dzīvoties» pa skapju augšām, bet viņas mīļakā rotaļlieta ir kokteiļu salmiņš. Kad Kendi vēlas spēlēties, viņa atnāk pie mums, un noliek sevis izvēlēto mantiņu klēpī,» norāda K.Bremze. Viņa atklāj, ka plāno kaķu izstādē Jelgavā piedalīties arī nākamgad, jo, viņasprāt, izstāde ir labi organizēta.

Izstādes organizatoru darbu uzslavē arī trešās vietas ieguvēja meinkūna šķirnes runča Fernando saimniece Gražina Viļimai no Lietuvas. «Kaķu izstādē Jelgavā piedalāmies jau trešo gadu, un jāatzīst, ka bieži piedalāmies izstādēs Latvijā, jo tās mums patīk pat vairāk nekā Lietuvā. Izstādes ir labi organizētas, un Jelgavā, piemēram, mēs ik gadu sastopam mūsu latviešu draugus,» atklāj G.Viļimai. Viņa stāsta, ka Fernando ir ļoti draudzīgs un mīl būt kopā ar cilvēkiem. «Viņa mīļākā nodarbe ir vērt vaļā ūdens krānu un dzert no tā. Fernando visu dara kopā ar mums – kur esam mēs, tur arī viņš,» papildina runča saimniece. «Šis novērtējums mums ir īpaši nozīmīgs, jo tas nav nācis no profesionāļiem, bet gan no izstādes apmeklētājiem – tas ir cilvēcisks faktors,» tā G.Viļimai. Jāpiebilst, ka šis runcis īpašu uzmanību pievērsa ar savu sniegbalto kažoku.

Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka 29. un 30. jūlijā Zemgales Olimpiskajā centrā notika starptautiska kaķu izstāde «Jelgavas kaķis 2017», kurā piedalījās vairāk nekā 160 šķirnes kaķi, kā arī citi dzīvnieki, piemēram, truši, šinšillas, papagaiļi, milnās vistas un citi.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti