Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 10 °C Viegls vējš, 1.8 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

Pilsētas svētku gājiens – 4 kilometri un 860 metri

Jana Bahmane
«Mēs esam Jelgava» – Pilsētas svētku moto šodien apliecināja vairāki tūkstoši jelgavnieku, vienojoties krāšņā gājienā pa pilsētas centrālo ielu. Ar dziesmām, deju soļiem, dažādiem paraugdemonstrējumiem un krāšņu vizuālo noformējumu mazi un lieli jelgavnieki iekrāsoja Pilsētas svētku nedēļas nogali, kas solās būt skaistu un daudzveidīgu notikumu pilna. Šāgada svētku gājiena kopējais garums bija 4 kilometri un 860 metri.

Pilsētas svētku gājiens ir iespēja ikvienam sevi parādīt radoši un neikdienišķi, iepazīt pilsētas daudzveidīgās iestādes, uzņēmumus, apvienības un kolektīvus. Pirmo reizi svētku gājienu šogad kuplināja daļa Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas kolektīva, kas katru gadu svētkos nodrošina sabiedrisko kārtību. «Gājienā iepriekšējos gados ir piedalījusies gan Valsts policija, gan arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta kolektīvs, tādēļ šogad arī nolēmām kļūt par daļu no gājiena. Gādāt par jelgavnieku drošību mums šogad palīdz zemessargi, tādēļ mums bija iespēja darbu savienot ar svētkiem,» norāda Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Reksce.

Ar atraktivitāti un izveicību gājienā pārsteidza Liepājas ceļojošais cirks «Beztemata» – tālie viesi, prezentēja ratus, ar kādiem agrāk pa pasauli ceļoja cirka mākslinieki. «Mēs esam Jelgavas fani – mēs mīlam Jelgavu un pilsētas svētku gājienā piedalāmies ne pirmoreiz. Šoreiz mēs gājienā dodamies ar pašu meistarotiem ratiem. Ar tādiem agrāk katrs sevi cienošs cirks triecās apkārt pa pasauli – bērni virsū, suņi virsū, krokodili virsū, riteņi virsū un aiziet. Kas bija bagātāks, uzlika kulbu – tā bija mājīgāk,» stāsta cirka pārstāve Solvita. Lielos ratus pavadīja riteņbraucēji – īpašu sajūsmu svētku dalībniekos raisīja akrobāts uz vienriteņa.

Bet Jelgavas pensionāru biedrības biedri atklāj, ka dalība gājienā ir veids kā vairot prieku ne vien sev, bet visai pilsētai. «Jelgavai vēlam arvien vairāk brīnišķīgu vietu kā, piemēram, jaunatklātā koka skulptūra Ozolskvērā un pērn atklātais «Laika rats». Mūsu pilsēta kļūst arvien skaistāka, un mums par to ir ļoti liels prieks!» tā Jelgavas pensionāru biedrības vadītāja Brigita Baškevica. Viņa papildina, ka šogad biedrības līnijdeju kolektīvs gājienā lepni dodas jaunajos tērpos.

«Piedaloties gājienā, var vislabāk izbaudīt kopību un vienotību, jo kad gan vēl, ja ne Pilsētas svētkos, ejot pa pilsētas centrālo ielu, tev māj un sveicina cilvēki no ielas malām, balkoniem un logiem! Tā ir brīnišķīga svētku sajūta, kas ļauj uz brīdi apzināties – esmu daļa no šīs pilsētas. Taču šodien gājienu vēroju no malas, un arī tas ir skaists piedzīvojums, kas sniedz iespēju novērtēt kopskatu, izjust gājiena vērienu,» savās izjūtās dalās jelgavniece Aija, kura šodien gājienu vēroja Lielās ielas malā.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti