Meklēšanas forma

Skaidras debesis 7 °C Lēns vējš, 5.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 24. MartsVārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Jelgavā «izskan» Noras stāsts

Jana Bahmane
Vakar Jelgavas kultūras namā tika demonstrēts latviešu estrādes dziedātājai Norai Bumbierei veltītās Latvijas Televīzijas dokumentālās filmas «Nora» seanss, pirms kura klātesošos uzrunāja filmas veidotāji un dalībnieki, daloties atmiņās par N.Bumbieri un stāstot par kinolentes tapšanu. «Gads, kas aizritēja, strādājot pie filmas, bija ļoti skaists – žēl, ka darbs ir noslēdzies. Ceru, ka katram skatītājam, noskatoties šo filmu, būs kaut kas, ko paņemt sev,» pirms dokumentālās filmas pirmizrādes Jelgavā sacīja režisore Linda Olte.

Sarunās piedalījās filmas scenārija autors Sandijs Semjonovs, dziedātājs Viktors Lapčenoks, N.Bumbieres fonda vadītāja un dziedātājas māsa Māra Zustrupa un mūziķis Kārlis Ārgalis-Straumēns. «Mēs ar Noru esam ļoti daudz dziedājuši kopā, taču, lai arī ko es dziedātu, vislielākās emocijas man sniedz «Mēmā dziesma» – tā ir Noras dziesma, bet jau kādu laiku es to izpildu viens. Fantastiska dziesma un teksts,» atklāja V.Lapčenoks. Savukārt K.Ārgalis-Straumēns pauda prieku, ka varēja atbalstīt filmas tapšanu ar sevis uzfilmētajiem materiāliem. «Noras balsi neviens nevar pārspēt. Tāda balss kā viņai nav nevienam citam pasaulē,» vērtē K.Ārgalis-Straumēns. «Šī filma ir dokumentāla liecība, kas paliek vēsturē. Ja mūsu vecākiem Nora un Viktors bija galvenie mūziķi, tad šodien ir citas vērtības. Taču viņu mūzika skan vēl šodien,» sacīja S.Semjonovs.

N.Bumbiere ir dzimusi un dzīvojusi Jelgavā, un mūsu pilsētā atrodas arī viņai veltīts piemineklis. «Ir svarīgi, lai mūsu cilvēki tiktu iemūžināti, lai par viņiem runātu. Ne velti valsts simtgadē mēs runājam par tiem, kas ar savu darbu mums ir daudz devuši,» pirms filmas seansa norādīja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

Jāatgādina, ka dokumentālās filmas stāstu veido N.Bumbieres laikabiedru – maestro Raimonda Paula, komponista Zigmara Liepiņa, dziedātāju V.Lapčenoka, Mirdzas Zīveres, Aijas Kukules, Margaritas Vilcānes un Žorža Siksnas –, kā arī daudzu citu atmiņas. Bet dokumentālos kadrus papildina inscenējumi, kuros N.Bumbieres tēlā iejūtas aktrise Dārta Daneviča, bet dziedātāju Viktoru Lapčenoku atveido Niklāvs Kurpnieks. Leģendārās dziedātājas māsa M.Zustrupa izteica lielu pateicību filmas veidotājiem un atbalstītājiem – Jelgavas pilsētas pašvaldībai un Jelgavas pašvaldības iestādei «Kultūra» – ne vien par šī projekta, bet arī N.Bumbieres fonda atbalstīšanu. Tāpat viņa ir gandarīta, ka šī projekta gaitā pēc ilgiem gadiem satikās N.Bumbieres bērni.

Jāpiebilst, ka filmas «Nora» pirmizrāde Latvijas Televīzijā notiks 5. maijā.

Video: Māris Martinsons

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti