Meklēšanas forma

Neliels lietus 18 °C Viegls vējš, 2 m/s no A
Pirmdiena, 2019. gada 17. JūnijsVārda dienu svin: Artūrs, Artis

Jaunajai «Jundas» ēkai sāk būvēt piebūvi

Ilze Knusle
Pagājušajā nedēļā Zemgales prospektā 7 sākti ēkas piebūves darbi – uz kādreizējo skolas ēku pārcelsies Jelgavas bērnu un jauniešu centrs «Junda», un divstāvu piebūves otrajā stāvā tiks izvietota automodelisma trase. Savukārt pie vienas no piebūves āra sienām būs klinšu kāpšanas siena.

SIA «Torensberg» darbu vadītāja palīgs Edgars Ramanis norāda, ka piebūves celtniecība nedaudz aizkavējusies, jo pa tai paredzēto teritoriju gāja elektrokabeļi, ko vajadzēja pārnest citur. Bet kopumā objektā darbi norit pēc plāna.

Darbi objektā tika uzsākti šovasar, un, kā vērtē E.Ramanis, pusgada laikā paveikts daudz. «Kā katrā objektā, sākām ar demontāžas darbiem. Tagad vecajā skolas korpusā gan pirmajā, gan otrajā stāvā ir nobetonētas grīdas, ēkā ir ievilktas komunikācijas, korpusam ir uzlikts jauns jumts un bēniņi tiek gatavoti siltināšanas darbiem. Vēl pie ēkas pagalma pusē ir izbūvēta lifta šahta,» paveikto ieskicē E.Ramanis. Daļēji uzbūvēta ir arī otra lifta šahta pie ieejas Palīdzības ielas pusē, un sakārtota pagalmā esošā atsevišķā palīgēka, kas paredzēta automoto amatieriem.

Izaicinājums būvniekiem būs vēsturisko elementu saglabāšana. Piemēram, svinību zālei, kurā ir vairāki vēsturiski elementi, nācās demontēt griestus, jo nesošās sijas bija satrunējušas. «Šī ir ēkas greznākā telpa, kurā maksimāli saglabāsim visu, ko iespējams saglabāt. Arī vēsturisko griestu karnīzi noņēmām, atjaunosim un pēc tam pieliksim atpakaļ,» stāsta būvnieku pārstāvis.

Darbi objektā jāpabeidz līdz 2020. gada jūnijam. Vecais ēkas korpuss tiks rekonstruēts, jaunais – nosiltināts, tiks uzbūvēta piebūve un labiekārtota teritorija, izveidojot stāvvietu, velonovietnes, soliņus un strītbola laukumu.

Kopējās izmaksas ir 3 528 826,44 eiro, no kurām 219 462 eiro ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 264 463,11 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībām, bet pārējais – Jelgavas pašvaldības finansējums.

Foto un video: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti