Meklēšanas forma

Apmācies 2 °C Lēns vējš, 4.3 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 13. DecembrisVārda dienu svin: Lūcija, Veldze

Apskati pilsētas sakoptākos objektus!

Ritma Gaidamoviča
Pateicoties par ieguldīto darbu un rūpēm, sakārtojot dzīves telpu sev apkārt un reizē padarot krāšņāku mūsu pilsētu, Jelgavas pašvaldība pirms vasaras saulgriežiem sumināja konkursa «Sakoptākais pilsētvides objekts 2019» uzvarētājus un laureātus. Paldies teikts 28 balkonu, lodžiju, privātmāju saimniekiem, sešiem uzņēmumiem un četriem sētniekiem. Piedāvājam video apskatīt šī gada Jelgavas sakoptākos objektus.

«Vērtējot objektus, radās pārliecība, ka saimnieki to dara galvenokārt sevis dēļ un tas notiek ar lielu rūpību un pārdomāti. Prieks, ka rūpes un milzīgo ieguldīto darbu ir novērtējuši arī garāmgājēji un kaimiņi, piesakot objektus konkursam, tādējādi saimniekiem sniedzot uzmundrinājumu,» atzīst konkursa žūrijas locekle pilsētas galvenā māksliniece Zane Vēvere.

Konkursa uzvarētāji un laureāti balvā saņēma diplomu, dāvanu karti un suvenīrus ar Jelgavas pilsētas simboliku, bet privātmāju saimnieki un sakoptāko daudzdzīvokļu māju pagalmu pārstāvji – arī Jelgavas pilsētas karogu.

Pirmo reizi konkursā balvu saņēma Kārļa ielas 19a saimnieki Daiga un Aivars Kļaviņi. «Galvenais, lai pašiem prieks, bet, protams, ir gandarījums, ja arī radi un draugi uzslavē. Mīlestību pret puķēm un dārzu man ieaudzinājuši vecāki, kuriem ir krāšņs dārzs Smilšu ielā 49, un tas šajā konkursā pamanīts ne reizi vien. Mēs viens no otra arī iedvesmojamies, konsultējamies, dalāmies stādiem. Vīrs mūsu pagalmu nesen bija iemūžinājis foto no augšas un bildi ievietojis sociālajos tīklos – kolēģes jūsmoja, cik te skaisti. Paskatījos fotogrāfijas – jā, tiešām!» stāsta Daiga.

Paldies par krāšņo balkona noformējumu, kas priecē ne tikai Zvejnieku ielas 15. mājas iedzīvotājus, bet arī garāmgājējus, teikts šīs mājas 13. dzīvokļa saimniecei Ļubovai Sarkisovai. «Es ceļos ļoti agri, pulksten 5.30, un savu rītu nespēju iedomāties bez kafijas baudīšanas uz balkona – šeit mani ieskauj skaisti ziedi, dzied putniņi,» savu ikrīta rituālu ieskicē Ļ.Sarkisova, kura rūpējas ne vien par savu balkonu, bet arī iekopj ziedu dobi nama pagalmā – lai priecētu pārējos. «Man pietiek laika visam – man ir arī vasarnīca, kur aug vienīgi ziedi. Šogad man ir liels prieks par saviem kaimiņiem, jo visi mūsu mājas balkoni ir ļoti skaisti, vērtē Ļ.Sarkisova. Viņas balkonu rotā pelargonijas, bakopas, petūnijas, nokarenie zālaugi. «Katru gadu izvēlos sarkanas pelargonijas un baltas petūnijas – abas krāsas ir spilgtas un savstarpēji labi kontrastē.»

Par uzvarētāju nominācijā «Sakoptākais daudzdzīvokļu mājas pagalms» šogad atzīts pagalms Tērvetes ielā 58. Mājā, kas no ielas puses atgādina privātmāju ar plašu sakņu dārzu blakus, ir vien 8 dzīvokļi. Īstais skaistums paveras, iebraucot tās pagalmā, kur ierīkotas krāšņas un augiem bagātas puķu dobes, ko ieskauj akmeņi. To autore ir 3. dzīvokļa saimniece Valija Čudare, kura šajā mājā dzīvo no 1995. gada, bet pirms desmit gadiem izlēmusi, ka sāks izdaiļoti vidi apkārt mājai, un tā katru gadu tapusi kāda jauna dobe. «Tā nav privātmāja, un dēli ne reizi vien jautājuši, kam tas vajadzīgs, taču man gribas dzīvot skaistā vidē. Pirmā, otrā, trešā dobe, un aizgāja! Sākumā arī kaimiņi skatījās skeptiski, bet tagad jau viņi to novērtē, taču palīgā nesteidz,» saka Valijas kundze.

Foto un video: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti