Vēja lauzts zars Jūrmalā nāvējoši traumē sievieti; vētrā ēkām norauti jumti, kavēta satiksme

1 year ago 1212
ARTICLE AD BOX

ĪSUMĀ:

Vēja lauzts zars Jūrmalā nāvējoši traumē sievieti; glābēji saņēmuši ap 200 izsaukumiem 

Ap pulksten 14.00 Jūrmalā koka zars uzkritis kādai sievietei gados, kura gājusi bojā, ziņo NMPD.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pirmdien līdz pulksten 16.30 saņēmis ap 200 izsaukumu – tas ir divreiz vairāk nekā piektdienas vētras laikā

“Laika posmā no pulksten 12.30 līdz aptuveni 15.00 ļoti intensīvi ienāca izsaukumi. Katru minūti pa izsaukumam vai pat vairāki. Tā ka diezgan daudz. Arī ugunsdzēsēji glābēji, pārvietojoties no vienas izsaukuma vietas uz citu pamanīja un novērsa postījumus, kurus varbūt vēl nebija paspējuši pieteikt,” pastāstīja VUGD pārstāve Agrita Vītola. 

Lielākoties jānovāc nolūzuši koki no brauktuvēm un gājēju ietvēm. Vismaz piecos gadījumos koki uzkrituši automašīnām. Vēl vairākos gadījumos saņemti izsaukumi par norautām jumta konstrukcijām.

Pārsvarā izsaukumi saņemti Jūrmalā un Rīgā.

Trešā spēcīgākā vētra šajā gadsimtā

Pirmdien piedzīvotā vētra Rīgā kļuva par trešo spēcīgāko šajā gadsimtā, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija. 

Pilsētas centrā vēja brāzmas sasniedza 28 m/s un vēl stiprāks vējš Rīgas centrā bijis tikai 2005. gada lielajā janvāra vētrā, kad brāzmas sasniedz 29 m/s un 2001. gada 16. novembrī, kad bija 31 m/s stiprs vējš.

Rīgas ostā vēja brāzmas sasniedza 30 m/s un tas šajā vētrā kļuva par lielāko oficiāli fiksēto vēja ātrumu. Tomēr, visticamāk, vēl spēcīgākas brāzmas plosījās Jūrmalas apkaimē. Uz Jūrmalas šosejas atrodas "Latvijas Valsts ceļu" meteoroloģiskā novērojumu stacija, kuras rādījumus nevar saukt par pilnīgi uzticamiem, taču tur fiksēja 32 m/s spēcīgas brāzmas. 

Līdz ar to sarkanā brīdinājuma izsludināšana Rīgas līča dienvidos, tostarp Rīgā, no vienas puses nav attaisnojusies, jo tas paredz, ka brāzmām jāsasniedz vismaz 33 m/s, tomēr plašie postījumi rāda, ka trauksmes celšana un cilvēku uzmanības pievēršana pirms stihas bija nepieciešama, lai mazinātu risku, ka informācijas trūkuma dēļ cilvēki ciestu.

Citviet Latvijā piedzīvotie vēji salīdzinājumā ar citām reizēm nebija īpaši stiprāki.

Daļa lidmašīnu izvēlas citas lidostas 

Pašlaik laika apstākļi nav būtiski ietekmējuši lidostas “Rīga” darbību, taču spēcīgā vēja un puteņa izraisītās sliktās redzamības dēļ atsevišķi lidojumi var kavēties vai doties uz rezerves lidostām, informēja lidostā. 

Precizējums

Precizēts, ka lēmumu par lidojuma novirzīšanu uz rezerves lidostu pieņem gaisa kuģa apkalpe, nevis lidosta.

Lēmumu par lidojuma novirzīšanu uz rezerves lidostu pieņem gaisa kuģa apkalpe, nevis lidosta, vadoties no aktuālās meteoroloģiskās informācijas. 

Aktuālajai informācijai par lidojumu statusu pasažieri var sekot līdzi lidostas mājaslapā. Līdz šim šādi gaisa kuģi izvēlējušies doties uz rezerves lidostām:

 • Kopenhāgena - Rīga (BT132) - uz Palangu;
 • Frankfurte - Rīga (BT 244) - uz Tallinu;
 • Brisele - Rīga (BT602) - uz Helsinkiem;
 • Amsterdama - Rīga (BT 618) - uz Tallinu;
 • Dubaija - Rīga (BT 792) - uz Viļņu;
 • Parīze - Rīga (BT692) - uz Viļņu; 
 • Helsinki - Rīga (AY1073) - uz Helsinkiem;
 • Varšava - Rīga (LO 783) - uz Varšavu.

Cietis arī Rīgas Doms

No spēcīgā vēja cietusi arī Rīgas Doma baznīca, kurai vienā daļā atrauta plāksne no jumta seguma virskārtas.

Vēja nodarītie postījumi Rīgā. 2022. gada 17. janvāris.

Foto: Latvijas Televīzija

Stiprā vēja un sniega dēļ Pierīgā strauji apledo visi autoceļi

Pierīgā un līdz pat 100 kilometru rādiusā no Rīgas uz visiem valsts galvenajiem autoceļiem strauji veidojas apledojums, satiksme ir stipri palēnināta. Apledojums veidojas stiprā vēja un sniega dēļ, informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi”. Autobraucējiem ir jārēķinās ar papildu laiku ceļā, jābūt īpaši piesardzīgiem pie stūres un jāizvērtē nepieciešamību doties ceļā. 

Patlaban apledo: 

 • Rīgas apvedceļi A5 un A4 visā garumā;
 • Jelgavas (A8), Bauskas (A7), Tallinas (A1), Valmieras (A3) šosejas visā garumā;
 • Liepājas šoseja (A9) līdz Saldum;
 • Ventspils šoseja (A10) līdz Tukumam un Talsu apkārtnē;
 • Vidzemes šoseja (A2) līdz Raunas pagriezienam;
 • Daugavpils šoseja (A6) līdz Aizkrauklei;
 • Autoceļš Tīnūži – Koknese (P80) līdz Skrīveru pagriezienam;
 • Ceļi Daugavpils apkārtnē.

VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienests strādā, lai braukšanas apstākļus uzlabotu, taču šādos laika apstākļos šie darbi nav efektīvi un apledojums var veidoties atkārtoti. 

Foto: "Latvijas valsts ceļi"

Elektroapgāde traucēta aptuveni 20 000 klientu visā Latvijā

Turpinoties spēcīgajam vējam,

ap pulksten 16.00 elektroapgāde traucēta aptuveni 20 000 klientu visā Latvijā. Šobrīd lielākais atslēgto klientu skaits ir Bauskā, kā arī Saulkrastu, Jelgavas, Kuldīgas novadā, informēja AS "Sadales tīkls",

kura operatīvā darba brigādes strādā pie bojājumu novēršanas, lai iespējami drīz klientiem atjaunotu elektroapgādi.

"Sadales tīkls" strādā pastiprinātā režīmā. Novērst bojājumus ir gatavas vairāk nekā 200 operatīvā darba brigādes jeb vairāk nekā 500 elektromontieru. Kopējais pieejamais resurss ir vairāk nekā 1000 darbinieku, un, ja būs nepieciešams, "Sadales tīkls" darbam pie bojājumu novēršanas piesaistīs papildu brigādes. 

Vētras ietekmē bojājumi galvenokārt rodas gaisvadu elektrolīnijās, kurām kaitējumu nodara nolauzti koki un zari. 

Uzņēmums nepārtraukti seko līdzi meteorologu prognozēm, vēja pārvietošanās ceļam un monitorē situāciju vidējā sprieguma elektrotīklā. Konstatējot bojājumus, elektroapgāde iespēju robežās tiek atjaunota pa citām elektrolīnijām jau pirms bojājumu novēršanas.

Aktuālā situācija elektrotīklā apskatāma "Sadales tīkla" mājaslapā.  

Stiprais vējš var radīt bīstamas situācijas, kas var apdraudēt cilvēku dzīvību, tādēļ uzņēmums aicina būt īpaši uzmanīgiem un piesardzīgiem elektrolīniju un elektroiekārtu tuvumā. Redzot bīstamu situāciju, piemēram, trūkušus elektrības vadus vai vados iekritušu koku, notikuma vietai tuvoties nedrīkst, bet nekavējoties jāinformē "Sadales tīkls", zvanot uz diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, zvanot 112.

Ādažos un Rīgas centrā daudzzīvokļu mājām norauts jumts

Ādažos dzīvojamai mājai Veckūlu ielā 9 norauts jumts, savā sociālās vietnes "Facebook" kontā ziņoja Ādažu mērs Māris Sprindžuks.

Ēkas iedzīvotāji palikuši bez elektrības, siltuma un pajumtes, informēja Sprindžuks. Pašvaldība nodrošinās iedzīvotājiem palikšanu viesnīcā.

Tāpat vējš norāvis jumtu VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) piederošai ēkai Rīgā, Lāčplēša ielā 106. Ēka pašlaik ir tukša un neiznomāta. Blakus esošajās ēkas atrodas deju studija "Dzirnas" un teātra ēkas remonta laikā izvietots Leļļu teātris.

Cietušo negadījumā nav, bet ir zināms, ka bojātas divas automašīnas.

Izsaukts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, un VNĪ pārstāvji devušies uz negadījuma vietu, lai to norobežotu. 

Vēja nodarītie postījumi Rīgā. 2022. gada 17. janvāris.

Foto: Latvijas Televīzija

Vēja nodarītie postījumi Rīgā. 2022. gada 17. janvāris.

Foto: Latvijas Televīzija

Vēja nodarītie postījumi Rīgā. 2022. gada 17. janvāris.

Foto: Latvijas Televīzija

Vēja nodarītie postījumi Rīgā. 2022. gada 17. janvāris.

Foto: Latvijas Televīzija

Plūdu draudu dēļ vairāku Rīgas apkaimju iedzīvotājus aicina būt gataviem evakuācijai

Vētras dēļ Rīgas ūdenstilpēs ūdens līmenis ir svārstīgs un neparedzams. Tādēļ Rīgas pašvaldības policijas (RPP) Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes speciālisti aicina iedzīvotājus, kuri dzīvo applūstošās teritorijās stingri sekot līdzi situācijai.

Lielākais plūdu risks pastāv tiem rīdziniekiem, kuri dzīvo Lucavsalā, Vecdaugavā, Dārziņos, kā arī Ķīšezera un Juglas ezera krastos dzīvojošajiem, informēja RPP.

Read Entire Article