Meklēšanas forma

Lietusgāzes 11 °C Vēja vēsma, 1.4 m/s no R-ZR
Ceturdiena, 2019. gada 19. SeptembrisVārda dienu svin: Verners, Muntis

«Sporto visa klase» piektklasnieku stafetēs uzvar 4. vidusskola

Ritma Gaidamoviča
Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) šodien aizvadītas projekta «Sporto visa klase» 5. klašu sacensības, noskaidrojot labākos un veiklākos pāru stafetēs, kuri tālāk cīnīsies Zemgales reģiona pusfinālā. Cīņā iesaistījās arī trīs Jelgavas komandas – Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase, Jelgavas 2. pamatskolas 5.a klase un Jelgavas 6. vidusskolas 5. b klase. Šajā cīņā uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi.

Stafetes ir viens no projekta «Sporto visa klase» pārbaudījumiem, kurā šodien ZOC savu veiklību un fizisko sagatavotību apliecināja sešas komandas no Zemgales reģiona – Jelgavas 4. vidusskolas, Jelgavas 2. pamatskolas, Jelgavas 6. vidusskolas, Pilsrundāles vidusskolas un Auces vidusskolas, kas bija pārstāvēta ar divām klasēm. Šīs klases projektā iesaistās jau trešo gadu. Lai noskaidrotu uzvarētājus, kas tālāk sacentīsies projekta Zemgales reģiona pusfinālā, piektklasnieki piedalījās piecās stafetēs, kas notika pāros, akcentu liekot uz savstarpējo sadarbību. Skolēni sacentās «Draudzīgajā stafetē», kurā bija jāripina pildbumba zem partnera, stafetē «Izlien cauri aplim», kurā pāris, turot riņķi, apskrēja konusus un abi skolēni līda cauri riņķim, «Tenisa cepurītes» – rokās dalībniekiem bija lidojošais šķīvītis uz kura izvietotas četras tenisa bumbiņas, skrienot pārī ap konusiem, bumbiņas bija jānogādā līdz mazajiem konusiem un precīzi jānovieto uz tiem, un atkal jāsavāc, «Jauktajā stafetē» skolēni lēca uz vienas kājas pa speciālām trepītēm, driblējot bumbu, bet noslēguma stafetē «Šķēršļu josla ar bumbām» skolēni ripināja pildbumbu līklocī starp konusiem līdz vingrošanas aplim, un novietoja to aplī, bet atpakaļceļā ar kāju vadīja futbola bumbu.

Jāpiebilst, ka šogad ir mainījušies projekta noteikumi, un stafetes klašu grupām rīko projektā iesaistītās skolas. 5. klašu stafešu organizēšana vienai no Zemgales reģiona divām grupām šodien bija uzticēta Jelgavas 4. vidusskolai.

Uzrunātie skolēni atzīst, ka, skatoties no malas, viss šķiet ļoti vienkārši, bet realitātē, strādāt pārī, ir diezgan grūti. «Mēs katrs esam dažāds – cits ātrāks, cits lēnāks, bet te jau svarīgi visu izdarīt reizē, tāpēc uzdevums ir grūtāks,» saka Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klases puiši Mārtiņš un Rihards, piebilstot, ka tieši pēdējā stafete bijusi visgrūtākā. Puiši spriež, ka viņiem ļoti patīk projekts «Sporto visa klase». «Mums ir piecas sporta stundas nedēļā un mēs bieži piedalāmies visādos sportiskos pasākumos. Tas ir ļoti interesanti,» saka puiši. Jāpiebilst, ka šajā projektā ir svarīgi ne tikai sportiskie sasniegumi, bet tiek vērtēts arī projekta dalībnieku mācību sasniegumi, proti, vidējā klases atzīme. Uzrunātie skolēni atzīst, ka projekts liek arī labi mācīties, ne tikai sportot, citādi uz labu rezultātu un balvu necerēt. Šobrīd Jelgavas 4. vidusskolas 5.c klase ne tikai uzvarēja stafetēs, bet tai ir arī labākie rezultāti mācībās starp Zemgales skolām.  

«Konkrētās stafetes uzzinājām tikai pirms nedēļas, tāpēc nesanāca ilgs laiks gatavoties, bet bērni cenšas. Mums klasē mācās divas dvīņu māsas – Margarita un Milana, kurām darbs pārī ļoti labi padodas, bet pārējiem bērniem iet mazliet grūtāk,» atzīst Jelgavas 6. vidusskolas sporta skolotāja Lada Vrubļevska. 6. vidusskolas 5.b klases audzinātāja Gita Jēgere, kura savai klasei projektā «Sporto visa klase» jūt līdzi jau trešo gadu, atzīst, ka bērniem ļoti patīk un arī vecāki atbalsta. «Ja kāda no sporta stundām nenotiek, skolēni pārdzīvo. Mani priecē fakts, ka šajā projektā svarīgi ir ne tikai sportiskie rezultāti, bet arī sasniegumi mācībās. Tas disciplinē skolēnus arī labi mācīties,» saka klases audzinātāja, piebilstot, ka tie bērni, kuri piedalās «Sporto visa klase» un piecas reizes nedēļā apmeklē sporta stundas, ir daudz izturīgāki un neslimo tik bieži.

Stafetes ir tikai viena no «Sporto visa klase» disciplīnām. Šodien Jelgavā uzvarējusī klase tālāk dosies uz Zemgales reģiona pusfinālu, kurā noteiks to klasi, kura no Zemgales būs pārstāvēta Latvijas finālā. Lai noteiktu uzvarētājus 5. klašu grupā Latvijā, vēl tiek ņemtas vērā skolēnu sekmes, vispārējā fiziskās sagatavotības testa rezultāti, skolēnu paveiktais labais darbs. Tikai apkopojot visu to, tiks noskaidrotas labākās klases, kuras maijā sacentīsies par Latvijas sportiskākās 5. klases titulu.

Pagājušajā nedēļā Staļģenes vidusskolā notika 4. klašu stafetes – arī tajās uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas 4. klase, iegūstot tiesības sacensties Zemgales reģiona pusfinālā. Bet 27. martā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā notiks 6. klašu sacensības stafetēs, noskaidrojot Zemgales uzvarētāju, kas cīnīsies par sportiskākās klases titulu Latvijas finālā.

Jāpiebilst, ka dalība projektā «Sporto visa klase» skolēniem ir bez maksas, un tas paredz iesaistīto skolu skolēniem katru nedēļu papildu trīs fakultatīvas sporta nodarbības: vispārējo fizisko sagatavotību, futbola iemaņu apguvi, peldēšanu vai sporta nodarbību svaigā gaisā.

Foto: «Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti