Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 12 °C Lēns vējš, 4.4 m/s no R-ZR
Svētdiena, 2019. gada 22. SeptembrisVārda dienu svin: Māris, Mārica, Maigurs

Mūsu airētāji Lielupē izcīna četrus sudrabus

Ritma Gaidamoviča
Nedēļas nogalē Lielupē norisinājās Jelgavas atklātais jaunatnes čempionāts akadēmiskajā airēšanā, kurā Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkņi izcīnīja četras sudraba medaļas. «Lepojamies ar mūsu jauniešu sasniegumiem. Viņi savās mājās nostartēja godam,» tā par jelgavnieku startu saka trenere Evita Jaunbauere.

Viņa stāsta, ka sacensības Jelgavā šogad pulcēja rekordlielu dalībnieku skaitu – 100. Pēdējos trīs gados sacensībās piedalījušies 70 līdz 80 dalībnieku. «Kā karu gadu, pie mums bija atbraukuši kaimiņi lietuvieši. Šoreiz piedalījās viens Kauņas klubs un Šauļu klubs, kā arī mūsu rīkotajā čempionātā startēja Murjāņu Sporta ģimnāzijas teritoriālās struktūrvienības «Specializētā airēšanas sporta skola», Murjāņu Sporta ģimnāzijas teritoriālā struktūrvienības «Jūrmala» un Daugavpils individuālo sporta veidu skolas airētāji,» stāsta trenere, piebilstot, ka Jelgavas BJSS šajās sacensībās pārstāvēja 23 airētāji.

Jelgavas atklātais jaunatnes čempionāts notika trīs vecuma grupās: juniori A (2001. un 2002. gadā dzimušie) – deviņas komandas sacentās pārairu divniekos, bet septiņas nepāra airu divniekos; juniori B (2003. un 2004. gadā dzimušie) – 20 komandas sacentās pārairu divniekos; juniori C (2005. gadā dzimuši un jaunāki) – puiši sacentās pārairu četriniekos (6 komandas), bet meitenes pārairu divniekos (2 komandas).

Jelgavnieki savās mājās izcīnīja četras sudraba medaļas. 2. vietu jaunākajā grupā pārairu četriniekos izcīnīja BJSS audzēkņi Patriks Strazds, Valters Sējāns, Edvards Kristaps Vilaus un Emīls Niks Donovs, bet 2. vietu pārairu divniekos junioru B grupā meitenēm izcīnīja Kristīne Bumbiere un Monta Anna Rudmieze. Pārairu divniekos vecākajā grupā sudraba medaļu izcīnīja BJSS audzēkņi Pēteris Šķiņķis un Mārcis Izkalns. Par ceturto sudraba medaļu Jelgavai vecākajā grupā parūpējās Romeo Mednis, kurš nepārairu divniekos startēja komandā ar sportistu Egīlu Kukšu no Murjāņu Sporta ģimnāzijas.

«Mums katrā pārstāvētajā vecuma grupā ir medaļa, un tas priecē. Jāteic, ka pieciem jauniešiem šis čempionāts vispār bija pirmā sacensību pieredze, un arī viņi sevi ļoti labi apliecināja. Prieks par to,» stāsta trenere, piebilstot, ka laikapstākļi sacensību dienā bija fantastiski. «Sacensībām savu pienesumu deva arī līdzjutēji, kas šogad bija diezgan kuplā skaitā, un atnākuši bija ne tikai jelgavnieki, bet atbalstīt savus sportistus bija ieradušies arī skatītāji Rīgas un Jūrmalas,» tā trenere.

Jau šajā nedēļas nogalē 19 BJSS airētāji piedalīsies Latvijas čempionātā junioriem «B», kurā startēs 2003. gadā dzimušie un jaunāki sportisti. Sacensības notiks Jūrmalā Priedaines distancē.

Foto: Specializētā airēšanas sporta skola/Sandra Bremze, no K.Bumbieres personīgā arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti