Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 4 °C Mērens vējš, 7.4 m/s no R
Svētdiena, 2019. gada 8. DecembrisVārda dienu svin: Gunārs, Vladimirs, Gunis

Jelgavnieki «Sporto visa klase» piekto sezonu noslēdz ar divām 1. vietām

Ritma Gaidamoviča
Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC) šodien, 28. maijā, noskaidroti Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) īstenotā projekta «Sporto visa klase» 5. sezonas uzvarētāji. Zemgali četrās grupās – 3., 4., 5. un 6. klašu – šogad pārstāvēja Jelgavas 4. vidusskolas audzēkņi. Sīvā konkurencē savā klašu grupā uzvarēja Jelgavas 4. vidusskolas 3.c un 4.c klase, bet 5.c un 6.c klase izcīnīja 2. vietu.

Projekta «Sporto visa klase» piektajā sezonā pavisam iesaistījās 330 klases jeb 7500 skolēnu, bet 20 labākās komandas četrās klašu grupās šodien tikās ZOC sezonas noslēdzošajās sacensībās, lai noskaidrotu sezonas uzvarētājus.   

«Manai audzināmajai klasei šis bija pirmais gads projektā, un jāatzīst, ka skolēni ir malači. Pirmajā gadā jau uzvara! Šis projekts viņus mudināja ne tikai uz sportiskām aktivitātēm, bet arī labi mācīties, un tas ir ļoti būtiski. Vairāki skolēni paši nāca pie manis, interesējās par iespēju uzlabot vērtējumu atsevišķos mācību priekšmetos, jo apzinās, ka no viņu atzīmes ir atkarīgs visas klases rezultāts,» atzīst Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klases audzinātāja Ritma Tautere, norādot, ka klase ir kļuvusi arī draudzīgāka un saliedētāka, prot veiksmīgāk strādāt komandā. Liels gandarījums par trešklasnieku uzvaru jau pirmajā projekta gadā ir arī viņu sporta skolotājai Dacei Dombrovskai-Baškirovai.

Ļoti sīvā konkurencē 1. vietu izcīnīja arī šīs skolas 4.c klase. «Ļoti grūti mums šodien gāja, jo spēcīga konkurence. Vēl līdz pēdējam pārbaudījumam nebija skaidrs, kurš uzvarēs. Mūs no pirmās vietas šķīra seši punkti, taču zināšanu pārbaudē mēs ieguvām visvairāk punktu no visām komandām. Taču pēc šī pārbaudījuma trim klasēm bija pilnīgi vienāds rezultāts, un uzvarētājs tika noteikts pēc tā, kuram ir labāks rezultāts pretstafetē. Tajā mēs bijām pirmie, līdz ar to uzvarējām,» stāsta Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova. Abas klases saņēma lielo kausu, medaļas un arī galveno balvu – vienas dienas ekskursiju. «Latvijas Olimpiskā komiteja mums atsūtīs piedāvājumu ar vairākiem variantiem, lai mēs izvēlētos sev saistošāko ekskursijas maršrutu,» piebilst sporta skolotāja.

Jelgavas 4. vidusskolas 5.c un 6.c klase finālsacensībās izcīnīja 2. vietu. 6. c klasi no pirmās vietas šķīra vien viens punkts. «Protams, mērķējām uz uzvaru, bet diemžēl skolēni pieļāva divas kļūdas, saņemot soda punktus, kas pavilka uz leju kopvērtējumā,» stāsta D.Dombrovska-Baškirova. Puiši no 6.c klases atzīst, ka šis projekts ir saliedējis klasi un mudinājis arī ārpus skolas nodarboties ar sportu. «Pirmajās klasēs mani nesaistīja sportiskas aktivitātes, taču, kad 3. klasē sākām dalību šajā projektā, sapratu, ka sportot patiesībā ir forši, jo tu uzlabo ne tikai fizisko formu, bet arī veselību. Pēc skolas es arī apmeklēju volejbola treniņus,» atzīst 6.c klases skolēns Filips. Viņa klasesbiedri Raiens un Rihards piebilst, ka daudzus klases skolēnus šis projekts mudinājis arī labāk mācīties un skolēni viens otram vairāk palīdz. «Ja kāda, piemēram, nav skolā, cits klasesbiedrs safotografē un aizsūta viņam, kas ir darīts stundā, lai ir lietas kursā,» tā Rihards.

Finālsacensībās skolēni sacentās četrās sportiskās aktivitātēs, apliecināja savas teorētiskās zināšanas par olimpisko kustību, atbildot uz desmit jautājumiem, iesniedza gada vērtējumus mācībās, kā arī bija īpaša sacensība pedagogiem – skolotāji sacentās lidojošā šķīvīša mešanā.

«Sporto visa klase» 5. sezonas finālsacensību atklāšanā skolēnus sveica arī izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, novērtējot to, ka projekta dalībnieki ne tikai labi sporto, bet ir apsviedīgi, gudri, atraktīvi un atjautīgi. «Dzirkstošs sportot prieks, kustības prieks, sacensības prieks un draudzīgas komandas kopā darbošanās prieks raksturo projektu «Sporto visa klase». Tas māca bērniem mīlēt sportu, uzlabo veselību un ar visas klases iesaisti sporta aktivitātēs palīdz iepazīt sportu arī bērniem, kuri citādi neatklātu sportošanas prieku,» sacīja ministre, skolēniem uzdodot divus atjautības jautājumus, par pareizu atbildi dāvinot «laimes pogu». Pirmajā skolēniem bija jānosauc sacensības, kurās ministre piedalījās, mācoties 1. klasē, un tās tika rādītas televīzijā. Tās bija tautas bumbas sacensības, un pareizi atbildēja Jelgavas 4. vidusskolas skolēni, otrajā jautājumā bija jānosauc sporta veids, ar ko ministre turpina nodarboties: pareizā atbilde – volejbols. Uzruna tika atraktīvi noslēgta ar iesildīšanās vingrinājumiem, kurus demonstrēja ministre, apbalvojot to, kuram vislabāk sanāk pietupieni ar vienu priekšā paceltu kāju. Ministres «laimes pogu» nopelnīja Jelgavas 4. vidusskolas sporta skolotāja N.Gorškova.

Jāpiebilst, ka dalība projektā «Sporto visa klase» skolēniem ir bez maksas un programma paredz iesaistīto skolu 3., 4., 5. un 6. klašu skolēniem katru nedēļu nodrošināt papildu trīs fakultatīvās sporta nodarbības, kas notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu. Savukārt 2. klasēm nodarbības programmas ietvaros notiks ar LSPA izstrādātu metodisko materiālu, kas paredz vecuma grupai atbilstošas fiziskās aktivitātes.

Latvijas Olimpiskās komiteja informē, ka 1. novembrī tiks dots starts projekta «Sporto visa klase» 6. sezonai, kas pulcēs 8000 dalībnieku no 2. līdz 6. klasei. No Jelgavas jaunajā mācību gadā projektā piedalīsies piecas Jelgavas 4. vidusskolas klases, divas Jelgavas 6. vidusskolas klases un pa vienai klasei no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas, Jelgavas 3. sākumskolas, Jelgavas 4. sākumskolas.

Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis», Latvijas Olimpiskā komiteja/ Vadims Morozovs, no Jelgavas 4. vidusskolas arhīva

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti