Meklēšanas forma

Apmācies 3 °C Lēns vējš, 4.9 m/s no DA
Piektdiena, 2019. gada 22. NovembrisVārda dienu svin: Aldis, Alfons, Aldris

Jaunatnes olimpiādē izcīna ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes olimpisko festivālu Baku

Ritma Gaidamoviča
«Esmu ļoti priecīga par savu sniegumu Latvijas Jaunatnes olimpiādē, jo īpaši šodien – man izdevās uzstādīt jaunu personīgo rekordu 400 metru barjerskrējienā. Bet šīs dienas labākā ziņa – līdz ar zelta medaļu šajā disciplīnā, esmu izcīnījusi ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes olimpisko festivālu Baku, kas Azerbaidžānā notiks jau no 21. līdz 27. jūlijam. Tur startēšu tieši 400 metru barjerskrējienā,» šodien, pēc uzvaras Latvijas Jaunatnes olimpiādes vieglatlētikas sacensību 400 metru barjerskrējiena, sacīja jelgavniece Māra Anna Zīverte (attēlā – centrā).

M.A.Zīverte ar rezultātu 1:00,96 bija absolūti labākā 400 metru barjerskrējienā. Šis ir ne tikai jauns viņas personīgais rekords, bet arī šīs sezonas labākais rezultāts ne tikai jauniešu, bet arī pieaugušo sieviešu konkurencē un trešais visu laiku labākais rezultāts jaunietēm. «Man patīk startēt savās mājās. Tomēr šo stadionu pazīstu labāk par konkurentēm, jo šeit aizvadu ikdienas treniņus. Man īpaši mīļš ir trešais celiņš, kurā šodien arī startēju. Kāpēc? Manuprāt, tajā ir mazāks līkums, līdz ar to vieglāk skriet,» tā Māra Anna. Jāpiebilst, ka viņa jau vakar izcīnīja čempiones titulu 100 metru skrējienā. Pati sportiste gan atzīst, ka ar vakardienas rezultātu īsti nav apmierināta: «Centos, bet nesanāca labākais starts. Fināla taisnē pieļāvu dažas kļūdas.» Lepna par Māras Annas sniegumu ir arī viņas trenere Laila Nagle: «Māra Anna man šogad ir ļoti progresējusi un ceru, ka uzņemto kursu turpināsim. Lepojos ar viņas panākumiem un gribas cerēt uz medaļu arī Baku.»

Otru zelta medaļu vieglatlētiem šodien izcīnīja mūsu Ričards Alans Kļaviņš – viņš bija labākais 200 metru skrējienā ar rezultātu 22,94 sekundes. Jāpiebilst, ka arī Ričards Alans vakar izcīnīja zelta medaļu 100 metru skrējienā. «Šodien bija grūti. Vakar 100 metru distance prasīja daudz spēka, tāpēc šodien bija jau jūtams nogurums, bet cīnījos līdz galam un tas vainagojās ar panākumu. Lepojos ar savu sasniegto,» tā sportists.

Vēl šodien vieglatlētikas sacensībās startēja Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi Mareks Lazdāns un Alise Kārkliņa – abi 200 metru skrējienā, bet diemžēl trijniekā neiekļuva.

Jāpiebilst, ka mūsu perspektīvais vieglatlēts Artūrs Isajevs šodien sacensībās olimpiādē nepiedalījās, jo vakar 100 metru skrējienā satraumēja kāju un kopā ar treneri Aļonu Fomenko nolēma tomēr izstāties no tālākās cīņas.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti