Meklēšanas forma

Daļēji apmācies 24 °C Viegls vējš, 1.6 m/s no D-DR
Pirmdiena, 2019. gada 26. AugustsVārda dienu svin: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Izcīnīs Jelgavas kausu karatē

Ilze Knusle
Jau par tradīciju kļuvis karatē turnīrs maijā, ko organizē mūsu pilsētas klubs «Vitus». Tajā galvenokārt piedalās Latvijas karatē klubu audzēkņi, bet šogad interesi par turnīru Jelgavā izrādījuši arī Baltkrievijas galvaspilsētas Minskas kluba «Arsenal» pārstāvji.

«Turnīru rīkojam jau piekto gadu – tas ir mūsu veids, kā izrādīt godu un cieņu savai pilsētai,» saka sacensību organizators Vitālijs Mišins. Viņš lēš, ka kopējais dalībnieku skaits šogad varētu būt ap 300, tostarp klubu «Vitus» pārstāvēs 30–40 karatistu.

Sportisti sacentīsies trīs disciplīnās – sumo, kata un kumitē. «Sumo ir cīņas veids, kurā sportisti sacenšas noteikta izmēra laukumā. Zaudē tas, kurš izkāpj no laukuma vai pieskaras zemei ar kādu citu ķermeņa daļu, izņemot pēdas. Sumo tiek iekļauts lielākajā daļā Latvijas sacensību programmu, jo tā ir lieliska iespēja jaunajiem karatistiem iegūt pirmo sacensību pieredzi. Sumo startēs 6–12 gadu veci sportisti. Kata ir formāls karatē tehniku komplekss, kas no dalībnieka prasa teicamu vispusīgu fizisko sagatavotību un koncentrēšanos. Savukārt kumitē ir cīņa starp diviem sportistiem,» ieskicē V.Mišins. Kata un kumitē startēs sportisti no astoņu gadu vecuma.

Sacensības klubs organizē sadarbībā ar Latvijas Karatē federāciju un Sporta servisa centru. Skatītājiem ieeja – bez maksas.

Foto: no kluba arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti