Meklēšanas forma

Skaidras debesis -4 °C Lēns vējš, 4.7 m/s no D
Ceturdiena, 2019. gada 12. DecembrisVārda dienu svin: Otīlija, Iveta

Pirmo sezonas «sauso» spēli nospēlē pret čempioniem

Ilze Knusle
HK «Zemgale/LLU» šodien otro reizi šosezon tikās ar HK «Mogo». Pilnībā ignorējot faktu, ka pretinieki ir šā brīža Latvijas čempioni, jelgavnieki viņus sagrāva ar 6:0 (2:0, 1:0 un 3:0).

Pirmajā abu komandu savstarpējā spēlē, kas notika 12. oktobrī Jelgavā, čempioni pārliecinoši izcīnīja uzvaru ar rezultātu 7:1. Toreiz vienīgos jelgavnieku vārtus guva čehu leģionārs Sebastians Janda, kurš arī šodien lika par sevi manīt.

Lai gan HK «Mogo» var uzskatīt par spēles favorītiem, pirmo periodu krietni veiksmīgāk aizvadīja jelgavnieki, kuri guva divus vārtus, kamēr pretinieki palika sausā. Pirmos vārtus HK «Zemgale/LLU» labā 6. minūtē guva Ričards Bernhards (Nr.97), eleganti apspēlējot savu pretspēlētāju – izraidot ripu viņam caur kājām – un pārspējot čempionu vārtsargu. Piecas minūtes vēlāk otrreiz «Mogo» vārtsargu pārspēja Jegors Kurbatovs (Nr.72). Arī aizsardzībā jelgavnieki nospēlēja labi, izturot pusotru minūti lielajā mazākumā trīs pret pieciem un tā arī neļaujot pretiniekiem gūt vārtus. Lai gan izpildīto metienu skaita ziņā aktīvāki bija mājinieki, periods noslēdzās ar 2:0 jelgavnieku labā.

Otrajā periodā spēle tikai saasinājās, komandas apmainījās ar noraidījumiem, turklāt HK «Zemgale/LLU» biežāk spēlēja mazākumā nekā vairākumā. Neskatoties uz to, jelgavniekiem izdevās izmantot savu vienīgo skaitlisko pārsvaru, un komandas trešos vārtus guva S.Janda (Nr.69). Ar rezultātu 3:0 arī noslēdzās šis periods.

Tā kā mājiniekiem līdz šim vēl nebija izdevies atklāt rezultātu, jo jelgavnieku vārtos kā mūris stāvēja Reinis Petkus (attēlā), iesākoties spēles pēdējam periodam, HK «Mogo» hokejisti spēlēja arvien aktīvāk un agresīvāk, tomēr bezrezultatīvi. Pilnīgi pretēja aina bija jelgavnieku frontē – pēc nospēlētām piecām minūtēm Aleksandrs Pavļenko (Nr.19) panāca jau 4:0, kas piespieda pretiniekus nomainīt vārtsargu, Henriju Anču sūtot uz soliņa un laikumā laižot Renāru Kazanovu. Vēl apmēram piecas minūtes jelgavniekiem bija nepieciešamas, lai gūtu piektos vārtus – Daniels Goršanovs (Nr.5) panāca 5:0. Pēc tam komandas skaitlisko pārsvaru atkal realizēja S.Janda, gūstot šajā spēlē savus otros vārtus un tikai samazinot čempionu izredzes spēli noslēgt sev par labu. Pēc šī gola «Mogo» hokejisti sāka forsēt, lai gūtu vismaz goda vārtus, turklāt jelgavnieki vēl uz pēdējām 26 sekundēm nopelnīja sodu un spēlēja mazākumā, tomēr HK «Zemgale/LLU» izdevās pārspēt čempionus ar 6:0 un aizvadīt pirmo sauso spēli šosezon. Vārtsargs R.Petkus arī tika atzīts pars spēles labāko spēlētāju jelgavnieku sastāvā.

«Pēc zaudējuma pirmajā savstarpējā spēlē mēs bijām parādā revanšu, tomēr viegli nebija. Spēlējām trīs maiņās, jo spēlētāju traumu un slimību dēļ joprojām nevaram savākt optimālo sastāvu – ierindā nav trīs mūsu uzbrukuma līderu: Vladislava Adeļsona, Rustama Begova un Juliāna Misjus. Pārējie šodien nospēlēja ļoti labi, nežēloja sevi, uzņēmās līderu lomu, vārtsargs turēja spēles ritmu un vairākkārt izglāba komandu no vārtu zaudējuma – par šodienas spēli savus spēlētājus gribu paslavēt,» pēc spēles portālam www.jelgavasvestnesis.lv norādīja Jelgavas komandas galvenais treneris Valērijs Kuļibaba.

Nākamā spēle HK «Zemgale/LLU» būs 5. decembrī pulksten 19.15 izbraukumā pret HS «Rīga».

Foto: no HK «Zemgale/LLU» arhīva

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti