Meklēšanas forma

Apmācies -1 °C Mērens vējš, 6 m/s no ZR
Ceturdiena, 2019. gada 21. FebruārisVārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Gada sportisti Jelgavā – Diāna Ņikitina un Alberts Jurčenko

Ilze Knusle-Jankevica
Pirmdienas vakarā Jelgavas sporta hallē tika sveikti 2015. gada labākie sportisti un treneri. Par šī gada labākajiem sportistiem olimpiskajos veidos atzīti daiļslidotāja Diāna Ņikitina un cīkstonis Alberts Jurčenko.

«Daiļslidošanā sezona sākas augustā, un šos piecus mēnešus vērtēju kā diezgan labus – ir izdevies uzrādīt labus rezultātus sacensībās,» saka 15 gadus vecā sportiste. Diānas mērķis ir tikt uz 2018. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm. Viņa nesen uzrādīja Latvijas daiļslidošanas vēsturē labāko rezultātu sieviešu grupā, un ir gatava cīnīties ar šī brīža Latvijas labāko daiļslidotāju Angelīnu Kučvaļsku par Latvijas līderes godu. «Es slidoju ar prieku, tāpēc arī ir rezultāti – jo sporta veids, ar ko es nodarbojos, rada man prieku,» teic sportiste.

A.Jurčenko pasākumā nepiedalījās, jo šobrīd atrodas Igaunijā, kur vakar svinēja kāzas ar igauņu cīkstoni Anastasiju Krasnovu.

Par perspektīvāko jauno sportistu tika atzīts 16 gadus vecais kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš. Viņš ar šo sporta veidu nodarbojas no 2011. gada, un šobrīd trenējas pie sava tēva Valentīna kādreizējā trenera Sergeja Bobkova. Roberts spriež, ka viņa izraudzītais sporta veids ir ļoti grūts, bet arī skaists. «Iziet no rīta uz ūdens – tas ir brīnišķīgi,» aizdomājas sportists, kurš trenējas sešas dienas nedēļā. Viņš nākamajā vasarā plāno startēt Eiropas un pasaules čempionātā junioriem, kur viņa pamatdistance būs 1000 metri vieniniekos. Protams, ka viņa sapnis ir tikt uz 2020. gada olimpiskajām spēlēm, tāpēc viņš saka paldies gan tēvam, gan trenerim par to, ka viņi viņu dzen uz priekšu un neļauj apstāties. Jāpiebilst, ja R.Lagzdiņš ir iekļauts 2016. gada Latvijas Olimpiskās vienības jaunatnes sastāvā.

Gada labākais sportists tehniskajos sporta veidos Andris Grīnfelds teic, ka aizvadītajā gadā viņam izdevies piedalīties trijos no pieciem Eiropas čempionāta posmiem – tas ir vairāk nekā citus gadus, kad maksimums izdevies nostartēt divos. «Mans mērķis arī ir nostabilizēties Eiropā, bet, lai izcīnītu pēc iespējas augstāku vietu kopvērtējumā, būtu nepieciešams piedalīties visos čempionāta posmos. Bet dalība ir atkarīga no finansiālajām iespējām,» stāsta sportists, sakot paldies par atbalstu trenerim Egilam Agarskim un klubam «Agarska Triāla klubs». A.Grīnfelds uzsver, ka Triālā galvenais ir sportista prasmes vadīt un pārvaldīt motociklu, jo tur noteicošais ir nevis ātrums, bet spēja veikt uzdevumus un pārvarēt šķēršļus.

Pavisam sportisti tika sveikti 11 nominācijās, nosakot gan labākos sportistus un trenerus olimpiskajos, neolimpiskajos un tehniskajos sporta veidos, gan labāko sporta komandu, gan labāko pilsētas sporta skolotāju, gan perspektīvāko jauno sportistu un tika pasniegta balva par mūža ieguldījumu. Vēl tika sveikti sportisti un treneri par augstiem sportiskiem sasniegumiem.

Klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, jo īpaši sveicot ikvienu, kam šajā gadā izdevās uzlabot savus personīgos rekordus, jo tas nozīmē, ka sportists ieguldījis maksimālo spēku un enerģiju. Paldies sportistiem un treneriem teica arī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis, novēlot nākamgad sportistiem sasniegt rezultātus, kas iedvesmo citus un mudina pievērsties sportam un aktīvam dzīvesveidam. Latvijas Olimpiskās komitejas vārdā Pateicības BJSS vieglatlētikas trenerei Maijai Ukstiņai, Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas direktorei Zelmai Ozoliņai un Sporta servisa centra direktora vietniecei un airēšanas trenerei Maijai Actiņai pasniedza Olimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Pasākumā tika sveikti arī Latvijas Jaunatnes olimpiādes medaļnieki. Jāatgādina, ka Jelgava izcīnīja 42 medaļas: 9 zelta, 11 sudraba un 22 bronzas. Zelts boksā, peldēšanā un smaiļošanā un kanoe airēšanā; sudrabs - basketbolā meitenēm, cīņā, džudo, peldēšanā, BMX, smaiļošanā un kanoe airēšanā, triatlonā; bronza - boksā, cīņā, džudo, peldēšanā, smaiļošanā un kanoe airēšanā, vieglatlētikā.

 

SPORTA LAUREĀTS 2015

Gada sportiste olimpiskajos sporta veidos – daiļslidotāja Diāna Ņikitina, JLSS

10. vieta pasaules junioru čempionātā; Latvijas sieviešu daiļslidošanas rekorda īpašniece; 2016. gada februārī D.Ņikitina Latvijas izlases sastāvā piedalīsies Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs.

Gada sportists olimpiskajos sporta veidos – cīkstonis Alberts Jurčenko, klubs «Milons»

5. vieta pasaules junioru čempionātā; 16. vieta Eiropas junioru čempionātā; 1. vieta Latvijas čempionātā; 1. vieta Latvijas junioru čempionātā; iekļauts Latvijas Olimpiskās vienības 2016. gada jaunatnes sastāvā.

Gada treneris olimpiskajos sporta veidos – Romāns Panteļejevs (daiļslidošana), JLSS

R.Panteļejeva audzēkņi dažādās vecuma grupās izcīna godalgotas vietas valsts un starptautiska līmeņa sacensībās. Viņa audzēkne D.Ņikitina laboja Latvijas rekordu sievietēm, uzvarot starptautiskajās sacensībās «Volvo Open Cup 28th».

Gada sportists neolimpiskajos sporta veidos – Milēna Rinkeviča, sambo, BJSS

2. vieta Eiropas čempionātā kadetiem; 1. vieta Eiropas Savienības čempionātā kadetiem.

Gada treneris neolimpiskajos sporta veidos – Kims Usačevs (sambo), BJSS

Trenera audzēkņi ir iekļauti Latvijas jauniešu un junioru izlasēs un piedalās Latvijas un starptautiskās sacensībās sambo. M.Rinkevičas izcīnīta 2. vieta Eiropas čempionātā kadetiem ir lielisks apliecinājums tam, ka jelgavnieki sambo turpina startēt augstā līmenī.

Gada sportists tehniskajos sporta veidos – moto triālists Andris Grīnfelds, «Agarska triāla klubs»

10. vieta pasaules valstu komandu čempionātā; 15. vieta Eiropas junioru čempionātā kopvērtējumā; 1. vieta Baltijas čempionāta absolūtajā vērtējumā; 3. vieta Slovākijas čempionāta kopvērtējumā; 1. vieta Latvijas čempionāta absolūtajā vērtējumā; 1. vieta Latvijas klubu komandu čempionātā.

Gada treneris tehniskajos sporta veidos – Egils Agarskis (moto triāls), «Agarska triāla klubs»

No 2001. gada jelgavnieki ir piedalījušies visās Pasaules Nāciju triāla sacensībās Latvijas izlases komandas pamatsastāvā un ieņem augstas vietas pasaules reitingā triālā. Šajā sezonā A.Grīnfelds pasaules valstu komandu čempionātā komandas sastāvā ieguva 10. vietu. No 2001. gada Latvijas un Baltijas čempioni ir tikai «Agarska triāla kluba» sportisti.

Par ieguldījumu sportā – Rihards Barons, BJSS

R.Barons strādā BJSS par vecāko strādnieku kopš 1998. gada 12. maija. Visus darba gadus viņa pienākums bija uzturēt tehniskā kārtībā airēšanas laivas un sagatavot tās audzēkņu treniņu nodarbībām, kā arī nozīmīgiem startiem Latvijas, Eiropas un pasaules mēroga sacensībās. R.Barons sevi ir apliecinājis kā apzinīgu un prasmīgu darbinieku, viņš ir iemantojis kolēģu cieņu.

Gada sporta spēļu komanda – FK «Jelgava»

Piedalījās UEFA Eiropas līgā; 1. vieta Latvijas kausā; 4. vieta Latvijas čempionātā.

Gada sporta skolotājs – Larisa Drusta, Jelgavas 3. sākumskola

Jelgavas 3. sākumskolas sporta skolotāja Larisa Drusta aktīvi piedalās Jelgavas pilsētas sporta skolotāju metodiskās apvienības darbā. Skolotāja iemantojusi citu skolu kolēģu atzinību. Pagājušajā mācību gadā 6. – 7. klašu grupā 3. sākumskolas komanda ieguva 1. vietu Olimpiskās dienas stafetēs un 2. vietu Lielajā balvā, 4. – 5. klašu grupā izcīnīta 3. vieta kopvērtējumā.

Gada perspektīvākais sportists – kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš, BJSS

6. vieta Eiropas junioru čempionātā C-1 laivu klasē 1000 m distancē; 1. vieta Latvijas un Baltijas čempionātā junioriem C-1 laivu klasē 6000 m distancē; 1. vieta Latvijas junioru čempionātā C-1 laivu klasē 1000 m distancē, C-4 1000 m, C-4 500 m, C-1 4x200 m; 1. vieta Latvijas čempionātā maratonā junioriem C-1 laivu klasē 16 km distancē; 1. vieta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē C-1 laivu klasē 1000 m distancē; iekļauts Latvijas Olimpiskās vienības 2016. gada jaunatnes sastāvā.

 

BALVA PAR AUGSTIEM SPORTA SASNIEGUMIEM

Edgars Bergs, invalīdu sporta rehabilitācijas klubs «Cerība»

2. vieta pasaules čempionātā vieglatlētikā lodes grūšanā; 1. vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā diska mešanā.

Dmitrijs Silovs, invalīdu sporta rehabilitācijas klubs «Cerība»

2. vieta pasaules čempionātā vieglatlētikā šķēpa mešanā, 10. vieta tāllēkšanā un 13. vieta lodes grūšanā; 1. vieta Latvijas čempionātā vieglatlētikā šķēpa mešanā un tāllēkšanā, 2. vieta lodes grūšanā.

Artjoms Haņevič (bokss), Jelgavas Cīņas sporta veidu centrs

9. vieta Eiropas junioru čempionātā; 1. vieta Latvijas čempionātā jauniešiem; 1. vieta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē.

Vanesa Buldinska (BMX), BJSS

13. vieta pasaules čempionātā jauniešiem; 11. vieta pasaules čempionātā krūzeru sacensībās jauniešiem; 13. vieta Eiropas čempionātā jauniešiem; 3. vieta Eiropas kausa izcīņā 6. posmā jauniešiem; 1. vieta Latvijas čempionātā jauniešiem; 2.vieta Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādē.

Kristens Krīgers (BMX), klubs «Mītavas kumeļi»

17. vieta Eiropas čempionātā; 5. vieta Eiropas kausa 7. un 8. posmā; I Eiropas spēļu dalībnieks; 2. vieta Latvijas čempionātā.

Deniss Komars (peldēšana), JSPS

7. vieta I Eiropas spēlēs 50 metros brasā; sezonas laikā izpildīts Starptautiskās klases sporta meistara normatīvs 50 metros brasā.

Gints Freimanis (futbols), FK «Jelgava»

FK «Jelgava» aizsargs un kapteinis; Latvijas nacionālās futbola izlases spēlētājs.

Māra Bolšteina (orientēšanās), klubs «Alnis»

1. vieta pasaules čempionātā rogainingā.

Velta Zjatkova (orientēšanās), klubs «Alnis»

1. vieta pasaules čempionātā rogainingā.

Antons Knesis (kanoe airēšana), Jelgavas ūdens sporta klubs «Barons»

9. vieta pasaules čempionātā C-2 laivu klasē 200 m distancē; 1. vieta Latvijas čempionātā C-2 laivu klasē 200 m distancē; 1.vieta Latvijas čempionātā maratonā C-1 laivu klasē 16 km distancē.

Raitis Sinkevičs (bokss), klubs «Aradam»

I Eiropas spēļu dalībnieks.

Igors Pinkevičs (karatē), klubs «Vitus»

3. vieta Pasaules WKC karatē čempionātā junioriem kumite disciplīnā absolūtajā svara kategorijā; 2. vieta Eiropas SKDUN karatē čempionātā jauniešiem kumite disciplīnā; 2. vieta Baltijas WKF karatē čempionātā jauniešiem kumite disciplīnā; 3. vieta Lietuvas WKF karatē čempionātā jauniešiem kumite disciplīnā un 1.vieta absolūtajā svara kategorijā.

Rināts Šaihulovs (sambo), BJSS

5. vieta pasaules čempionātā junioriem; 1. vieta Eiropas savienības čempionātā junioriem; 1. vieta Latvijas atklātajās meistarsacīkstēs jauniešiem.

Renārs Dronga (pauerliftings), klubs «Apolons»

5. vieta Eiropas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu; 1. vieta Latvijas atklātajā čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu; 1. vieta Latvijas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu un absolūtajā vērtējumā; sezonas laikā izpildīja starptautiskās klases sporta meistara normatīvu, sasniedzot jaunu Latvijas rekordu svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu.

Sieviešu VK «Jelgava/LU»

3. vieta Baltijas līgā; 1. vieta Latvijas čempionātā.

Vīriešu VK «Biolars/Jelgava»

1. vieta «Latvijas Dzelzceļa» Superkausā; 2. vieta Latvijas čempionātā; 1. vieta Latvijas kausā.

Andrejs Rebrovs (džudo), klubs «Mītava»

9. vieta Eiropas čempionātā U-23 vecuma grupā.

Treneri: Maija Ukstiņa (vieglatlētika), invalīdu sporta rehabilitācijas klubs «Cerība»; Sergejs Bobkovs (kanoe airēšana), BJSS; Aleksandrs Knohs (bokss), Jelgavas Cīņas sporta veidu centrs; Uldis Balbeks (BMX), BJSS; Lelde Laure (smaiļošana un kanoe airēšana), Jelgavas ūdens sporta klubs «Barons»; Astra Ozoliņa (peldēšana), JSPS; Vitālijs Mišins (karatē), klubs «Vitus»; Edmunds Jansons (pauerliftings), klubs «Apolons»; Guntis Malējs (sambo), BJSS.

Foto: Ivars Veiliņš

Video: Māris Martinsons

Galerija

Viedokļi

Komentāri

Lietotāja Laila attēls

Kur var dabūt visas bildes no laureāta?
Lietotāja Savējais attēls

Sveiciens sportistiem, malači. Kapēc tik maz airētāju, tik divi augstas klases airētaji jelgavā palika ?
Lietotāja Werx attēls

Apsveicu gada sportisti Diānu un gada sportistu Jurčenko

Pievienot komentāru

Saistītie raksti