Meklēšanas forma

Skaidras debesis 22 °C Vēja vēsma, 1.3 m/s no R-ZR
Sestdiena, 2019. gada 20. JūlijsVārda dienu svin: Ritma, Ramona

U-21 futbolisti spraigā cīņā zaudē Anglijas izlasei

Ilze Knusle-Jankevica
Šovakar Latvijas U-21 futbola izlase Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā (ZOC), aizvadīja UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēli pret Anglijas izlasi – šīs apakšgrupas līderi. Spēle noslēdzās ar rezultātu 1:2 viesu labā. «Ar sniegumu esmu apmierināts, bet ar rezultātu – nē. Jo mums bija iespējas spēli noslēgt ar pozitīvu iznākumu,» vērtē Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs.

Izlasē iekļauti arī trīs FK «Jelgava» futbolisti, kuri visi šajā spēlē bija rezervistu sarakstā – vārtsargs Vladislavs Kurakins, uzbrucējs Marks Kurtišs un pussargs Andris Krušatins. Pirmā puslaika sākumā aktīvāki bija angļi, tomēr arī Latvijas futbolisti spēja atbildēt ar skaistām epizodēm. Spēles 21. minūtē Mārtiņš Ķigurs vienatnē devās uz pretinieku vārtiem, pasitot sev bumbu uz priekšu ar galvu, tomēr sitiena izdarīšanas brīdī viņu jau bija panākuši divi pretinieku futbolisti, tāpēc tas neizdevās pieteikami spēcīgs – vārtsargs bumbu tvēra. Spēles rezultāts tika atklāts 28. minūtē, kad, nodemonstrējot savu individuālo meistarību, precīzs bija Latvijas izlases spēlētājs Raivis Andris Jurkovskis (Nr.13). Tas ZOC tribīnes piecēla kājās un izraisīja aplausu vētru un ovācijas. Tomēr pārtraukumā abas komandas devās pie neizšķirta rezutāta, jo 40. minūtē vārtus guva Anglijas izlases spēlētājs Tamijs Abrahams (Nr.23).

Otrā puslaika sākumā laukumā dominēja angļi, vairākkārt izveidojot bīstamas situacijas pie mūsu vārtiem, kā arī tiekot pie atkārtotām uzbrukuma iespējām. 73. minūtē viņiem izdevās uzlauzt Latvijas izlases aizardzību – bumbu Kristapa Zommera sargātajos vārtos raidīja Meisons Mounts (Nr.19). Otrajā puslaikā laukumā izgāja arī divi Jelgavas kluba spēlētāji – 63. minūtē A.Krušatins, savukārt 78. minūtē – M.Kurtišs. Jāpiebilst, ka spēles pēdējā minūtē Marks izpildīja ļoti labu uzbrukuma sitienu pa angļu sargātajiem vārtiem, bet tas diemžēl nebija precīzs.

«Spēle bija notikumiem bagāta. Mēs izskatījāmies pieteikami labi uz tik spēcīgu pretinieku fona, bet diemžēl punktus izcīnīt neizdevās. Ir lietas, ko laukumā nedrīkst pieļaut, lai ar cik spēcīgiem pretiniekiem spēlētu,» pēcspēles preses konferencē norādīja D.Kazakevičs. Viņš skaidroja, ka komandai pēc spēles ar Ukrainas izlasi aizvadītajā piektdienā bija smags pārlidojums un futbolisti pilnībā nepaguva atjaunoties, kas šodien izpaudās spēlētāju fiziskajā formā. Jāuzsver, ka Anglijas izlases sastāvā spēlēja vairāki Premjerlīgas futbolisti, un šī ir viena no spēcīgākajām sava vecuma izlasēm pasaulē.

ZOC tribīnēs bija gan Latvijas, gan Anglijas izlases līdzjutēji. Kad, atklājot spēli, tehnisku ķibeļu dēļ tika pārtraukta abu valstu himnu atskaņošana, līdzjutēji tās nodziedāja līdz galam. Otrā puslaika sākumā viens no angļu līdzjutējiem iegāja stadionā un uz skrejceļa demonstartīvi smēķēja. Apsargi viņu par šādu rīcību no stadiona izraidīja, un drīz vien viņam sekoja arī draugi, kuri nolēma nepamest viņu nelaimē vienu.

Latvijas U-21 futbola izlase aizvada 2019. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru un ir iekļauta vienā apakšgrupā ar Andoru, Ukrainu, Nīderlandi, Skotiju un Angliju. Nākamo spēli mūsu izlase aizvadīs 12. oktobrī «Skonto» stadionā Rīgā pret Nīderlandi.

Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»

Galerija

Viedokļi

Pievienot komentāru

Saistītie raksti